Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 09:51
Reklama
Reklama
Reklama

Nagła śmierć 18-letniej Natalii. Ustalenia prokuratury

Ta tragedia wstrząsnęła całym krajem. 18-letnia Natalia traci przytomność przed własnym domem, dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia. Dzień wcześniej szukała pomocy na ostrzeszowskiej wieczorynce. Jakie są wyniki kilkumiesięcznego śledztwa?
Nagła śmierć 18-letniej Natalii. Ustalenia prokuratury

Do dramatu doszło 3 marca tego roku w Kobylej Górze. Na terenie jednej z posesji doszło do nagłego zatrzymania krążenia u 18-letniej dziewczyny. Do Kobylej Góry skierowano straż pożarną, karetkę pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec LPR.

Młoda dziewczyna była reanimowana prawie godzinę, po czym podjęto decyzję o przetransportowaniu poszkodowanej do wrocławskiego szpitala z opcją podłączenia pod ECMO (płuco-serce). Reanimacja była kontynuowana przez automat.

Niestety, życia 18-latki nie udało się uratować. Zgon stwierdzono we wrocławskim szpitalu, gdzie została zabrana przez śmigłowiec LPR. 

Dziewczyna dzień wcześniej uskarżała się na bardzo złe samopoczucie, przede wszystkim na dolegliwości, które mogły wskazywać na silne zatrucie pokarmowe. Po pomoc udała się na tzw. wieczorynkę przy ostrzeszowskim szpitalu, ale po przebadaniu została odesłana do domu.

Początkowo podejrzewano, że 18-latka zatruła się pizzą, którą jadła ze swoim chłopakiem. Sanepid zabezpieczył próbki produktu, który spożywali. Wstępne badania nie potwierdziły żadnych toksyn czy bakterii. 

Po szczegółowych analizach tę hipotezę śledczy odrzucili.

Dane Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej nie potwierdziły okoliczności, aby przyczyną zgonu było zatrucie, spożycie konkretnego jedzenia – mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokuratura zgromadziła obszerny materiał dowodowy w sprawie śmierci 18-latki. Uzyskano opinię biegłych na podstawie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, przebadano próbki krwi pobrane od pokrzywdzonej, zabezpieczono dokumentację medyczną z wieczorynki…

Ten materiał na obecnym etapie wykazał, że do zgonu 18-latki doszło z przyczyn naturalnych. Nie stwierdzono w badanych próbkach fizyko-chemicznych substancji, które mogłyby wskazywać, iż do jej zgonu doszło w wyniku zatrucia – przekazuje Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Śledztwo pozostaje w toku. Prokurator w najbliższym czasie zleci placówce medycznej, uniwersyteckiej wydanie opinii w zakresie udzielonych 18-latce świadczeń medycznych.

Tuż po nagłośnieniu sprawy nagłej śmierci Natalii ostrzeszowski szpital wydał następujące oświadczenie

„W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi zgonu 18-letniej mieszkanki Kobylej Góry, Zarząd Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. informuje, że Pacjentka zgłosiła się do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w dniu 2.03.2024 r. w godzinach wieczornych. Pacjentkę przyjął, zbadał i zaopatrzył lekarz dyżurny. Stan zdrowia Pacjentki nie wymagał hospitalizacji. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowa Sp. z o.o. współpracuje w tej sprawie z Policją i Sanepidem''.

-------------------------------------

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

Żegnają młodego żołnierza. Zginął w wypadku pod Kaliszem

 

Kiedy obwodnica Kalisza? Znamy nowe daty i procedury


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 08.09.2024 21:23
18 latka zmarła z przyczyn naturalnych ,to nie pojęte ,żeby taką podjąć decyzję co innego jak by była w starszym wieku ,ja tu widzę zaniedbania na wieczorynce!!

Cgh 09.09.2024 09:37
A to młody człowiek nie może umrzeć z przyczyn naturalnych?

wuefista 10.09.2024 22:31
Nie! Nie może!

Tak myślę 08.09.2024 19:07
18 lat - to już po obowiązkowym szczepieniu przeciw tężcowi. To mogły być powikłania po szczepionce. Mikroudary, opadające kąciki ust (to można zobaczyć na zdjęciach przed i po szczepieniu).

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 28°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama