Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 08:49
Reklama
Reklama
Reklama

Deportacje masowe? Kolejny cudzoziemiec musi wyjechać

Kolejny Ukrainiec musi opuścić nasz kraj i nasz region. Coraz częściej dochodzi do deportacji cudzoziemców, którzy weszli w konflikt z polskim prawem. Czy to oznacza, że popełniają coraz więcej przestępstw i wykroczeń? Nie. Zmieniła się w tej sprawie polityka polskiego rządu.
Deportacje masowe? Kolejny cudzoziemiec musi wyjechać

Autor: Straż Graniczna

Policjanci z Kępna zatrzymali do kontroli osobowe renault. Za kółkiem siedział 47- letni mężczyzna. Był kompletnie pijany, „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów, bo  w 2022 roku był już złapany za jazdę po pijanemu.  Kierowcą był obywatel Ukrainy. Mężczyzna nie miał w Polsce pracy, „nie wyciągał wniosków z wcześniejszej kary”. 

 Na podstawie zebranych materiałów - Komendant Powiatowy Policji w Kępnie wystąpił do Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kaliszu z wnioskiem o wydanie decyzji o zobowiązaniu go do powrotu do kraju pochodzenia. Komendant Straży Granicznej przychylił się do tego wniosku, wydając decyzję administracyjną, na mocy której 47-latek został zobowiązany do opuszczenia terytorium Polski i powrotu na Ukrainę – informuje policja.

Jednocześnie orzeczono wobec niego zakaz ponownego wjazdu na teren Rzeczypospolitej Polskiej oraz pozostałych państw strefy Schengen na okres pięciu lat.

Takich historii jest coraz więcej. Deportacja dla obcokrajowca jest jedną z najbardziej surowych kar i w Polsce orzekanych coraz częściej, chociaż kolejka obcokrajowców do deportacji jest dużo dłuższa niż liczba faktycznych deportacji. 

Jak ujawnia Rzeczpospolita w rejestrze „osób niepożądanych”, czyli obcokrajowców którzy weszli w konflikt z polskim prawem i kwalifikują się do deportacji jest obecnie 31 tysięcy cudzoziemców. Jednak w tym roku deportowano ich 1100.  To i tak zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich – informuje „Rz”, a lista osób niepożądanych zwiększyła się dwukrotnie.

W przeszłości ci cudzoziemcy naruszali prawo, ale nikt konsekwentnie nie zajmował się ich legalnością pobytu czy deportacjami. Teraz polityka rządu zmieniła się, uważam, że słusznie, chociaż niektórzy mogą kontestować, że jak są gośćmi w naszym kraju, to muszą respektować normy prawne. A jeżeli tego nie robią, trzeba ich odsyłać - ocenił dla "Rz" b. wiceszef MSWiA gen. Adam Rapacki.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

JA 21.09.2025 16:23
Jak dotąd , to na tek wojnie na Ukrainie , najgorzej wyszła NAIWNA i DOBRODUSZNA --POLSKA ---- pokażcie mi państwo , które 3 lata prowadzi wojnę i --- buduje w tym czasie ekskluzywne ośrodki wczasowe przy granicy z Polską , ma u siebie ogromne konsorcja , spółki , kupuje różne zakłady ,np. w Polsce , przejmuje polskie CARGO , itd , itd ------ Polacy , obudżcie się .

efka 19.09.2025 17:15
NO, NARESZCIE , WZIĘLI SIĘ ZA NICH ---JAK DLUGO JESZCZE POLACY BĘDĄ NA NICH CIĘŻKO PRACOWAĆ ??? PODCZAS , GDY ONI KORZYSTAJĄ Z WSZYSTKICH PRZY WILEJÓW , JAK POLACY , A NIE PRACUJĄ --JESZCZE WYCHWALAJĄ W POLSCE , BEZCZELNIE --BANDERYZM ----JEDEN WIELKI SKANDAL !!!! A OBYWATELSTWO DLA NICH DOPIERO PO 10 LATACH --JEŚLI JUŻ ,L BO MOŻE NIEKONIECZNIE .

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 29°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama