Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 13:22
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital w Wolicy połączy się z "Okrąglakiem"? KOMUNIKAT MARSZAŁKA

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - organ prowadzący zarówno szpital w Wolicy, jak i kaliski "Okrąglak" odniósł się do ujawnionych przez posłankę Katarzynę Sójkę planów co do połączenia obu tych placówek. Dziś do naszej redakcji dotarł oficjalny komunikat w tej sprawie.
Szpital w Wolicy połączy się z "Okrąglakiem"?  KOMUNIKAT MARSZAŁKA

Autor: for. Szpital w Wolicy/fb

O tej sprawie pisaliśmy dwa dni temu. Katarzyna Sójka, była minister zdrowia w krótkim rządzie Mateusza Morawieckiego, posłanka PiS z okręgu kalisko – leszczyńskiego w jednym ze swoich wpisów w mediach społecznościowych oskarża Koalicję Obywatelską o „katastrofę” do jakiej zmierza sytuacja w szpitalu w Wolicy. 

Posłanka poinformowała, że Urząd Marszałkowski, kierowany przez polityka KO, planuje wcielenie szpitala chorób płuc w Wolicy do Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Kaliszu, dyrektor „Okrąglaka’ ma się już przygotowywać do tego procesu. Taka konsolidacja ma drastycznie zmniejszyć możliwości leczenia pacjentów. 

Brutalne cięcie łóżek ze 132 do ledwie ok. 38! A przecież w Wolicę poszły grube bańki! - alarmuje poseł Sójka.

Na te doniesienia dziś zareagował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - organ prowadzący obie lecznice. Przyznaje, że rzeczywiście trwa analiza możliwości połączenia tych dwóch szpitali...

W odniesieniu do informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej, dotyczących przyszłości Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy i jej pacjentów informuję, że analizowana jest przez nas możliwość połączenia tej jednostki z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. 
Te działania podyktowane są m.in. sytuacją finansową Szpitala w Wolicy i troską o pacjentów, którym chcielibyśmy zapewnić szerszą ofertę świadczeń zdrowotnych i usług medycznych.
Obecnie trwają działania służące rzetelnej identyfikacji obszarów wymagających usprawnienia, w tym potencjalnych, dotychczas niezidentyfikowanych źródeł nieefektywności oraz wypracowaniu rekomendacji dotyczących dalszych kierunków działań umożliwiających optymalne wykorzystanie zasobów pozostających w dyspozycji szpitala, w tym ewentualnego włączenia do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.
Oświadczamy jednocześnie, że kierujemy się w naszych działaniach troską o dobro pacjentów, a wypracowane docelowo rozwiązanie ma w sposób optymalny odpowiedzieć na ich zapotrzebowanie.
Anna Parzyńska – Paschke
 
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Biuro Komunikacji  Zewnętrznej i Promocji, Oddział Prasowy  

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Krystyna 13.05.2026 07:50
Pani Sójka z całym szacunkiem. Gęsi wypasać a nie udawać polityka czy lekarza. Pasożycie

Lol 13.05.2026 06:45
Kolejny sukces rudego, jego bandy i wyznawców ślepo wierzących we wszystko co Donald powie.

MKalisz 13.05.2026 05:42
Ktoś ponownie wybrał ryżego na premiera i dziwi się, że jak to u niego "piniędzy nie ma i nie będzie". Wszystko będzie zaorane! Ciekawe jak na tę informację zareagowała blond poślica z Wolicy. Buahaha

Kalisz 12.05.2026 21:55
Uśmiechajcie się brygado. Co tacy smutni? Zemsta marszałka z Poznania że udało się po latach wywalić jego kolegę ze stanowiska dyrektora okraglaka. Czego nie rozumiecie? Dla mnie to skandal.

Kaliszanka 12.05.2026 21:13
Nie , nie róbcie tego nie łączcie szpitala w Wolicy z Okrąglakiem w Kaliszu, my pacjenci tego nie chcemy, jedzenie z Okrąglaka jest najgorsze . Pani Minister zdrowia i rząd Tuska do dymisji zanim zniszczą większość szpitali w Polsce.

Qqq 12.05.2026 20:53
Uśmiechajcie się brygado. PiS taki zły był to macie PO. Posłanka Pawliczak z uśmiechem da wam cukierka przed wyborami. Najważniejsze że PiS nie rządzi. I wszyscy razem: Gosia, Gosia!

KKP 12.05.2026 20:50
Ta kadencja tusskiego dokończy dzieła zniszczenia Kaliskich szpitali. Co na to radny ten co go nie ma od roku na sesjach? Co pawliczokowa co była w radzie tego szpitala? Gdzie ludzie mają sie leczyć bo wszystko zamykane nawet w okraglaku? Haaatfu na to całe POKO.

Kalisz 12.05.2026 20:44
W Poznaniu wydają miliardy baniakiem muzea, zamki a dla nas nie ma kasy na jedną karetkę. Tak Poznań traktuje naszą część województwa. To jest skandal!!! Czas wyjść na ulice i pogonić tych leni z rządu do roboty.

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 34°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama