Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 08:51
Reklama
Reklama
Reklama

Jedna noc, jeden błąd. Pędziła BMW 250 km/h i zabiła młodszego kolegę

Jedna noc, brawura i prędkość jak na torze wyścigowym... W Rogaszycach zginął 17-latek, a kierująca 19-latka stanęła przed sądem. Teraz w Kaliszu rozstrzyga się, czy jej kara była sprawiedliwa.
Jedna noc, jeden błąd. Pędziła BMW 250 km/h i zabiła młodszego kolegę

Autor: fot. archiwum

W czwartek, 11 września przed Sądem Okręgowym w Kaliszu odbyła się rozprawa apelacyjna w głośnej sprawie wypadku drogowego sprzed dwóch lat w Rogaszycach (powiat ostrzeszowski). W zdarzeniu zginął 17-letni pasażer BMW prowadzonego przez młodą kierującą.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w nocy z 8 na 9 października 2023 roku. 19-letnia wówczas kobieta prowadziła samochód z prędkością dochodzącą do 250 km/h. Auto straciło przyczepność, uderzyło w przydrożną skarpę, dachowało i zatrzymało się na polu, gdzie zaczęło się palić. Śmierć na miejscu poniósł 17-latek oraz pies, który podróżował z młodzieżą. Kierująca i drugi pasażer trafili do szpitala.

W maju ubiegłego roku sąd w Ostrzeszowie wymierzył kobiecie karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 8 lat oraz obowiązek zapłaty nawiązki po 50 tys. zł dla dwóch osób pokrzywdzonych.

Z takim rozstrzygnięciem nie zgodziła się Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim oraz pełnomocnicy rodzin ofiar. 

Kara jest rażąco łagodna. To była szaleńcza prędkość, jaką samochody rozwijają na torach wyścigowych, a nie na drogach publicznych – mówiła prokurator Joanna Kaźmierczak.

Pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, mec. Maciej Maślukiewicz, podkreślał, że oskarżona pędziła 260 km/h, a jej brawurową jazdę nagrywał pasażer. 

Młody wiek oskarżonej nie może być usprawiedliwieniem. Każdy 18-latek wie, że różnica między 60 a 260 km/h to jak dwa różne światy – mówił.

Z kolei obrońca 19-latki, mec. Bartosz Gniedziejko, wniósł o utrzymanie w mocy wyroku sądu I instancji, kwestionując stanowisko prokuratury i oskarżycieli.

Ostateczny wyrok w tej sprawie Sąd Okręgowy w Kaliszu ma ogłosić za dwa tygodnie.

 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 13.09.2025 10:00
Do pie#dla z nią na długie lata, młody wiek, to żadne usprawiedliwienie! Niech to będzie przestrogą dla innych młodych wariatów drogowych... A... i prawko od 17 lat...się dopiero będzie działo.

Nocna Straż 12.09.2025 11:42
Oby wyrok był znacznie surowszy, tego typu śmieszne kary tylko zachęcają piratów drogowych do szaleńczej jazdy. Jest różnica przekroczyć prędkość o 20-30km/h (co również jest karygodne, szczególnie w obszarze zabudowanym), a o 200 km/h. Kary dla piratów drogowych powinny być szczególnie surowe właśnie po to by odstraszyć naśladowców.

kierowca 12.09.2025 11:38
Gdzie my żyjemy za zabicie człowieka 1 rok i 6 m-cy to kpina bo za zabicie psa grozi 6 lat

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 29°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama