Reklama
środa, 24 czerwca 2026 14:13
Reklama
Reklama
Reklama

Znęcała się nie tylko nad psami. Nowe ustalenia w sprawie seniorki z podkaliskiej wsi

Znęcała się nad zwierzętami i jak się okazuje odebrane psy nie były odosobnione. Kobieta miała pod swoją opieką jeszcze krowy i kury, nad którymi również się pastwiła. Pomimo licznych próśb o zaprzestanie przemocy wobec zwierząt, seniorka nie reagowała. Prokurator potwierdził złożenie zawiadomienia, w którym opisano okrucieństwo, jakiego dopuszczała się starsza kobieta.
Znęcała się nie tylko nad psami. Nowe ustalenia w sprawie seniorki z podkaliskiej wsi

Wracamy do zdarzenia sprzed kilku dni. O sytuacji poinformowali wolontariusze na fanpage na Facebooku Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals. Interwencja miała miejsce w jednej z podkaliskich miejscowości.

Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ

Wiadomo już, że animalsi złożyli zawiadomienie na policję. 

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, 76-latka mieszka razem ze swoim synem, jego żoną i wnukiem. Okazało się, że zachowanie babci bardzo negatywnie wpływa na zdrowie chłopca, który cierpi na problemy sercowe, jak wynika z relacji matki dziecka. Pomimo wielokrotnych próśb, babcia nie reagowała na prośby, aby zostawić zwierzęta w spokoju.

Prokurator Maciej Meler w rozmowie z PAP potwierdził złożenie zawiadomienia, w którym stwierdzono, że starsza kobieta okrutnie traktowała wszystkie zwierzęta będące pod jej opieką, włącznie z znęcaniem się nad kurami i krową.

Obrońcy zwierząt wystąpili z wnioskiem o zakwalifikowanie działań kobiety jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Jeden z odebranych psów został przekazany weterynarzowi, a drugi trafił do domu tymczasowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dog 28.05.2023 17:38
Teraz babę powinni sąsiedzi przez kilka tygodni kijem obijać aby w pełni poznała definicję określenia "znęcać się".

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 28°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ol Treść komentarza: Brakuje tylko przetargu na robota i budowę bloku operacyjnego. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:16 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: pielęgniarka Treść komentarza: pani PAWLICZAKOWA panie GRODZIŃSKI panie WITCZAK może wypowiecie się w sprawie waszego kolegi z PO. Troszeczke odwagi a nie czekanie aż sprawa ucichnie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:20 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: Ignac Treść komentarza: KO, czyli uśmiechnięta Polska i jej koalicjancji, te dwie baby z Kalisza, maja się dobrze, nie ma grabi które grabią od siebie, rączka rączkę myje, by żyło się lepiej ale swoim. Głosujcie na KO I JEJ KOALUCJANTÓW, a nawet na cmentarz się nie dostaniecie bez znajomości. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 09:34 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: Pielegniarz Treść komentarza: A to ile zarabia obecny dyrektor ktoś prześledził? ponad 600 tys rocznie. Górna półka zarobków. A taki zadłużony szpital, a tego nikt nie widzi, że przez rok dług urósł ? Przyszedł taki niby „dobry”, a nie wskrzesił jakoś chirurgii dzieci, zamknął urologię i jedna sala operacyjną tylko działa - cyrki jakich nigdy nie było, a kierowniczkę apteki mógł przywrócić do pracy to nie chciał ugody. A teraz najlepiej wszystko zganiać na poprzedniego dyrektora jak na Tuska i na jego plecach jechać. Tamten dyrektor był zły, ale ten gorszy - kiedy przejrzycie na oczy?. Jak długo będzie się jeszcze na tym ślizgał? Co pokazał przez rok oprócz pobierania zawrotnych poborów i zamknięcia urologi? Niech ujawni swoje zarobki. Zrzecze się jednej pensji i zapłaci za swoje błędy bo to obecnego dyrektora upór spowodował proces sądowy kierowniczki apteki i tak wysokie odszkodowanie. A teraz będzie zabierał pracownikom premię. Niech sobie obniży zarobki. Niech się prasa wreszcie tym zajmie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 08:59 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama