Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 07:41
Reklama
Reklama
Reklama

Wartościowy sprawdzian. MKS zagrał z mistrzem Węgier ZDJĘCIA

– Nie każda drużyna ma okazję zagrać z czołowym europejskim zespołem. My mieliśmy taką okazję i pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony – nie ma wątpliwości trener piłkarzy ręcznych Energi MKS, Paweł Rusek. Jego podopieczni zagrali w czwartek sparingowo z MOL-Pick Szeged. Przegrali 29:35, ale długimi fragmentami walczyli z mistrzem Węgier jak równy z równym.
Wartościowy sprawdzian. MKS zagrał z mistrzem Węgier ZDJĘCIA

Do starcia ze stałym uczestnikiem Ligi Mistrzów kaliszanie przystąpili bez żadnych kompleksów. Momentami nie sposób było odróżnić, która z drużyn jest zaprawiona w europejskich bojach, a która dopiero od roku występuje na ekstraklasowych parkietach i marzy, aby wejść na poziom pucharowiczów. – Powiedzieliśmy sobie przed meczem w szatni, że będziemy realizowali swój plan. Uważam, że ten plan zrealizowaliśmy w stu procentach. Trzeba przy tym pamiętać, z kim graliśmy. Na tle czołowego europejskiego zespołu pokazaliśmy niezłą grę, także wszyscy powinni być zadowoleni. Ja, jako trener, jestem bardzo zadowolony – przekonuje szkoleniowiec Energi MKS.

Zwłaszcza w pierwszej połowie gospodarze mocno dali się we znaki silnej ekipie z Węgier. W dziewiątej minucie, po dwóch golach Michała Dreja i trafieniu najskuteczniejszego w kaliskich szeregach Dzianisa Kryckiego, MKS odskoczył na 6:4. Prowadzenie stracił po kwadransie, ale nie dał rywalowi się rozkręcić. Po celnych rzutach Marka Szpery i Paulo Grozdka remisował (16:16), a na półmetku tracił do przeciwnika tylko jedną bramkę (17:18).

– Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. W ogóle jestem zadowolony z 59 minut naszej gry. Ta jedna minuta to sytuacja po tym, jak graliśmy w końcówce w osłabieniu. Zdjęliśmy bramkarza, straciliśmy wtedy trzy gole po bezpośrednich rzutach do pustej bramki. Ale tutaj trzeba było wybrać, czy bronić dobrego wyniku, czy szykować się na ligę i ćwiczyć ten wariant, który będzie niezbędny w walce o punkty. Wybraliśmy to drugie – tłumaczy Paweł Rusek.

Niemal przez całą drugą połową miejscowi tracili do podopiecznych hiszpańskiego szkoleniowca Juana Carlosa Pastora 2-3 bramki. Wyniku nie udało się dogonić, ale jeszcze na osiem minut przed końcem było to całkiem realne. Dopiero gra w osłabieniu pozbawiła kaliszan wszelkich złudzeń. Rywale odjechali w 58. minucie na 26:35. Skończyło się na 29:35.

Czwartkowy mecz był dla kaliszan wartościowym sprawdzianem. I nie ostatnim w tym tygodniu. Od piątku do niedzieli podopieczni Pawła Ruska rywalizować będą w piątej edycji turnieju Szczypiorno Cup. Pierwszego dnia imprezy zmierzą się z mistrzem Ukrainy, Motorem Zaporoże (godz. 18:00).

Michał Sobczak

***

Energa MKS Kalisz – MOL-Pick Szeged 29:35 (17:18)

Energa MKS: Zakreta, Padasinow, Potocki – Krycki 6, Szpera 5, Kniaziew 4, Grozdek 3, Piotr Adamczak 2, Adamski 2, Bałwas 2, Drej 2, Paweł Adamczak 1, Klopsteg 1, Pilitowski 1, Bożek, Czerwiński, Misiejuk, Wojdak.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 1/2.

MOL-Pick: Sego, Alilović, Nagy – Sigurmannsson 7, Bodó 5, Sunajko 5, Bánhidi 4, Maqueda 3, Rodriguez 2, Balogh 1, Gaber 1, Sostarić 1, Blazević, Bombac, Canellas, Henigman, Kasparek, Żytnikow.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 7/8.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama