Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 13:14
Reklama
Reklama
Reklama

Piłkarski „Kościuszko”

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu zajęli trzecie miejsce w finale wojewódzkiej Licealiady w halowej piłce nożnej.
Piłkarski „Kościuszko”

Finałowe zmagania rozegrane zostały w sobotę w hali przy ulicy Długosza w Kaliszu. O miano najlepszych w Wielkopolsce rywalizowało siedem zespołów. Do najlepszej „czwórki” turnieju awansowały szkolne drużyny z Koła, Wągrowca, Śremu i Kalisza, który reprezentowany był przez piłkarzy z II LO. Podopieczni Andrzeja Prusa przegrali w półfinale z ZSP 1 Wągrowiec 0:2, ale w meczu o trzecie miejsce nie dali szans ekipie, którą ograli wcześniej w fazie grupowej, czyli ZSE Śrem, zwyciężając 5:2. Tytuł mistrzowski wywalczyli uczniowie ZST Koło.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mikołaj Jaśkiewicz z „Kościuszki”. Pozostałe nagrody indywidualne trafiły do Norberta Piskorskiego (ZST Koło, najlepszy strzelec) oraz Jakuba Kubińskiego (ZSP 1 Wągrowiec, najlepszy zawodnik). Statuetki dla wyróżnionych ufundował Kaliski SZS. Rolę koordynatora zawodów pełnił Waldemar Olszyna.

(mso), fot. Waldemar Olszyna

***

Klasyfikacja końcowa
1. ZST Koło
2. ZSP 1 Wągrowiec
3. II LO Kalisz
4. ZSE Śrem
5.-6. I LO Krotoszyn, ZSOIZ Krobia
7. ZS Opalenica

II LO: Jakub Budrowski, Mikołaj Jaśkiewicz, Jakub Kania, Bartosz Kaźmierczak, Wiktor Leszka, Bartosz Martyna, Szymon Pacholski, Maksymilian Piasecki, Marcin Walendzik, Zbigniew Tomczyński.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 34°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama