Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 02:54
Reklama
Reklama
Reklama

MZBM zlicytuje sprzęt RTV zajęty dłużnikom

Nie płacą czynszu za mieszkanie komunalne, ale stać ich na wysokiej klasy telewizory, komputery i tablety. Takie nieuczciwe zachowania Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych chce kategorycznie ukrócić. Od kilku miesięcy współpracuje z komornikami, którzy zajmują wartościowe sprzęty dłużników.
MZBM zlicytuje sprzęt RTV zajęty dłużnikom

Pierwsze zajęcia komornicze wobec osób zadłużonych w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Kaliszu rozpoczęły się w czerwcu. Do tej pory komornicy zapukali do kilkunastu dłużników. - Komornicy najczęściej zajmują telewizory i tablety. Jest to sprzęt najłatwiejszy do zajęcia, a przy tym nie jest on niezbędny do życia lokatorom. Bardzo często w mieszkaniach zadłużonych przez lokatorów znajduje się sprzęt RTV czy AGD naprawdę wysokiej klasy. Np. 52-calowy telewizor czy nowa lodówka warta 3 tysiące złotych – mówi Marzena Wojterska, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

Niebawem MZBM urządzi licytację zabranych sprzętów. Uzyskane w ten sposób pieniądze to i tak kropla w morzu. Łącznie długi lokatorów wobec MZBM-u opiewają na sumę prawie 32 mln złotych.- Oprócz zajmowania ruchomości podjęliśmy inne działania. Podpisana została umowa z firmą zewnętrzną, która będzie przeprowadzała eksmisję do pomieszczeń tymczasowych (poza miastem w miejscowości Petryki w gminie Stawiszyn – pisaliśmy o tym TUTAJ, przyp. aut.),  a także wysyłane będą do lokatorów smsy  przypominające o upływającym terminie płatności , a także przypominające o konieczności spłacenia zadłużenia – dodaje Wojterska.

Około 50 lokatorów posiada zadłużenie powyżej 100 tys zł. Rekordzista jest winny MZBM-owi 160 tys.

AG, fot. pixabay


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 18°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Goo Treść komentarza: No to mamy już drugi zawód-kierowca odbierający opakowania, a pierwszy zawód to mieszkaniec -śmieciarz zbierający puszki i butelki plastikowe. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 15:04 Źródło komentarza: System kaucyjny napędza rynek pracy. Powstał nowy zawód Autor komentarza: Lisek Treść komentarza: A co ma być? Spółka Skarbu Państwa która nie przynosi znaczących dochodów jest idealnym miejscem dla prezesów i dyrektorów bo nikt ich nie ruszy bo i po co.Gdyby zaczęli przynośić znaczące dochody w moment stanowiska były by obsadzone innymi "prezesami".A tak to zarząd czy się opłaca czy nie i tak bierze pensję i ma pewny stołek.Prosta i skuteczna metoda na utrzymanie stołka.Nikomu nie będzie zależeć bo i po co. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Roman Treść komentarza: na zdjęciu dwie panie idą do komunii ,a drugie dwie wróciły z imprezy nocnej. ich ubiory nie świadczą o powadze tej imprezy W ratuszu !!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Rada zdecydowała! Prezydent Kalisza otrzymał wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: Nobody Treść komentarza: Poza tym, co to za przemysł, który tworzy tylko pracę dla ślusarzy, operatorów cnc i tyle, a gdzie biuro, a gdzie umysłowi, no właśnie, taka praca jest w Kanadzie, a nie tu.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:38 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama