Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadleśnictwo Kalisz w nowej aranżacji ZDJĘCIA

1,5 mln złotych kosztował remont budynku Nadleśnictwa Kalisz w Szałem. Otwarcie siedziby połączono z obchodami 30-lecia reaktywacji Nadleśnictwa.
Nadleśnictwo Kalisz w nowej aranżacji ZDJĘCIA

W obecnych granicach Nadleśnictwo Kalisz funkcjonuje od 1 stycznia 1986 r., kiedy to w jego skład weszły, oprócz Kalisza i powiatu kaliskiego, obręby Ceków i Pieczyska wyodrębnione z Nadleśnictwa Turek. Na siedzibę wyznaczono Szałe w gminie Opatówek. Od tego czasu, tj. przez 30 lat modernizowana była dwukrotnie - po raz pierwszy w 1997 r. Tym razem w ramach  prac, które pochłonęły 1,5 mln zł, wyremontowano m.in. biura, powiększono salę konferencyjną, rozbudowano pomieszczenie archiwum oraz zmodernizowano system ogrzewania. Całkowitej zmianie uległa elewacja budynku. Także teren wokół obiektu został znacząco odświeżony; pojawiły się ławeczki oraz nowa kostka brukowa.

Uroczystego otwarcia nowo wyremontowanej siedziby Nadleśnictwa Kalisz dokonali: Tomasz Markiewicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Piotr Grygier, dyrektor senior oraz Wiesław Chojnacki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kalisz. Obiekt poświęcił ks. bp. Edward Janiak. - Chcemy udowodnić, że jesteśmy z jednej strony firmą, która pracuje na swój wynik, a z drugiej strony zarządzamy mieniem Skarbu Państwa, na zasadzie dbania o wielofunkcyjną gospodarkę leśną. Pokazujemy, że las nie służy tylko do produkcji drewna i daje miejsca pracy, ale również służy wypoczynkowi, rekreacji, ochronie zwierząt oraz siedlisk przyrody – mówił Tomasz Markiewicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.  

80 procent rezerwatów w Polsce leży na terenie lasów państwowych. W powiecie kalskim są trzy takie rezerwaty, o które dbają również leśnicy.

 MG, fot. Nadleśnictwo Kalisz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 30 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: jbkTreść komentarza: kalisz ma duze tradycje w byciu calkowicie niszczonym w trakcie wojen nie mozna od tak przerwac tego wiekowego dziedzictwa wiekszy obszar wiekszy broblem tak wiec wiesz. A tak na serio duza czesc starego kalisza jest zbudowana na starych fundamentach jeszcze starszego kalisza, mile to kiedy czytasz ksiazke 100 letnia a tam sa te same ulice alejki miiejsca |(inaczej ponazywane oczywiscie) ma to swoj urok. nie potrafie logicznie wytlumaczyc dlaczego nie buduje sie wiecej blokow po 30 pieter w kaliszu mie potrafie takze wytlumaczyc dlaczego za m2 placisz 10k czy wiecej i nie potrafie wytlumaczyc kogo na to stac. czy wyczerpalem wszystkie Twoje pytania i watpliwosci ? aha rozrastanie sie w boki nigdy nie jest dobre, przyklad szalego i opatpwka pokazuje jak te plany wyszly. ostrowa nigdy nie anektujemy a co do mniejszych miejscowosci brzydza sie nami jeszcze bardziej niz my nimi....Data dodania komentarza: 4.05.2025, 16:26Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarczaAutor komentarza: PiwoniczaninTreść komentarza: Poczekajcie wszyscy, aż się CPK namyśli , gdzie będzie przebiegać szybka kolej.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 15:37Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarczaAutor komentarza: AntekTreść komentarza: Przy takiej małej powierzchni jaką ma Kalisz to niedługo będzie to konieczność żeby budować „w górę”. Sporo mniejsze ludnościowo miasta mają czasem 2-3x większą powierzchnię. Kalisz powinien poszerzyć swoje granice jeśli mamy się w ogóle rozwijać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 11:30Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarczaAutor komentarza: TymoteuszTreść komentarza: W innych mniejszych miastach buduję się wyżej niż w Kaliszu, masakra.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 10:34Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarcza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama