KKS gromi i testuje bramkarza

Trzecie z rzędu sparingowe zwycięstwo odnieśli piłkarze KKS-u Kalisz. W sobotę na boisku w Nowych Skalmierzycach pokonali tamtejszą Pogoń 6:2. W bramce „trójkolorowych” sprawdzany był Wiktor Baranowski z szerokiego składu GKS-u Bełchatów.

20-latek jest wychowankiem GKS-u Bełchatów, ale nie zdołał jeszcze zadebiutować w oficjalnym meczu pierwszej drużyny. W ostatnich dwóch sezonach znajdował się jednak w szerokiej kadrze ekstraklasowego teamu. Z KKS-em trenuje od kilku dni, a w sobotę trener Krzysztof Pawlak po raz pierwszy mógł go zobaczyć w warunkach meczowych. Młody golkiper nie wypadł jednak pozytywnie, bo przy obu straconych golach powinien zachować się zdecydowanie lepiej.

Na szczęście KKS zagrał w sobotę skutecznie i nawet brak czystego konta nie wpłynął na losy rywalizacji. Rezultat otworzył już w 6. minucie Błażej Ciesielski, finalizując długie dogranie Marcina Lisa. Potem płaskie dośrodkowanie Jacka Paczkowskiego zamienił na gola Dominik Płaza. Jeszcze przed przerwą czujnie przy bliższym słupku zachował się Konrad Chojnacki, podwyższając wynik na 3:0. W drugiej połowie dorobek strzelecki kaliszan uzupełnili Ciesielski, Tobiasz Kupczyk i Mateusz Gawlik.

Dla niebiesko-biało-zielonych to trzecie z rzędu zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym. W środę na zakończenie obozu dochodzeniowego podopieczni trenera Pawlaka zagrają z ostrowską Centrą.

Michał Sobczak, fot. Norbert Gałązka (kkskalisz.pl)

***

Pogoń Nowe Skalmierzyce – KKS Kalisz 2:6 (0:3)

Bramki: 0:1 Błażej Ciesielski 6. min, 0:2 Dominik Płaza 23. min, 0:3 Konrad Chojnacki 28. min, 0:4 Błażej Ciesielski 47. min, 1:4 Tomasz Adamczyk 52. min, 1:5 Tobiasz Kupczyk 62. min, 1:6 Mateusz Gawlik 88. min, 2:6 Dawid Tomczak 89. min.

KKS: Baranowski – Grzesiek (46. Grabowski), Gawlik, Czech (46. Sówka), Paczkowski – Ciesielski, Lis (46. Gajewski), Stojczew, Kostow, Chojnacki – Płaza (46. Kupczyk).