Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 09:50
Reklama
Reklama
Reklama

Drive thru w Kaliszu przebada około 150 osób dziennie

Około 150 osób dziennie będzie mogło skorzystać z mobilnego punktu pobrań drive thru w Kaliszu – szacuje wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Usługa jest bezpłatna, a zainteresowanie duże, dlatego podjęto decyzję o wydłużeniu godzin pracy punktu. Będzie dostępny dla kaliszan od 10.00 do 19.00.
Drive thru w Kaliszu przebada około 150 osób dziennie

- Moja decyzja jest podyktowana dynamicznym wzrostem zakażeń w powiecie kaliskim i Kaliszu. Każdego dnia obserwuję sytuację w regionie i wiem, że niektórzy mieszkańcy mają obawy o swoje zdrowie - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - W pełni to rozumiem, dlatego punkt będzie działał aż pięć dni. Codziennie chcemy zbadać około 150 osób, jeśli będzie taka liczba zgłoszeń. Wydłużamy także godziny funkcjonowania punktu od 10:00 do 19:00, a badania będą w pełni bezpłatne. Dlatego zwracam się do mieszkańców powiatu kaliskiego i miasta Kalisza, że jeśli ktokolwiek ma wątpliwości w sprawie stanu swojego zdrowia, proszę zgłaszać się do sanepidu. Punkt drive thru jest dla was – dodaje.

Punkt zostanie uruchomiony na parkingu przed Stadionem Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu. Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby Covid-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-EpidemiologicznąZgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 61 65 68 075

Punkt poboru będzie funkcjonował w Kaliszu od 11 do 16 maja w godzinach od 10.00 do 19.00. Z uwagi na duże zainteresowanie badaniami przez mieszkańców Krotoszyna, Łukasz Mikołajczyk zdecydował o wydłużeniu o godzinę czasu pracy kaliskiego centrum. Zgodnie z założeniami punkt drive-thru będzie mógł przebadać w sumie 750 osób. Badania są bezpłatne i nie wymagają opuszczania samochodu przez osobę, od której zostanie pobrana próbka. Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku wyniku pozytywnego testu, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu. 

Punkt poboru prób to projekt dla osób zmotoryzowanych realizowany przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z lokalnym samorządem, który zabezpieczył m.in. miejsce do badań. Koordynacji projektu poszerzenia diagnostyki laboratoryjnej w skali województwa podjął się wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Dziękuję również ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi za wsparcie, bez którego uruchomienie drive-thru w tej formie byłoby niemożliwe – dodaje wojewoda. 

W Krotoszynie, dzięki prowadzonym przez trzy dni w ramach centrum pobrań COVID-19 badaniom, wykonano testy na obecność koronawirusa u 302 osób. Do 7 maja badania laboratoryjne nie potwierdziły żadnego wyniku dodatniego testu.

W Wielkopolsce odnotowano dotychczas 1 640 przypadków koronawirusa. W Kaliszu i powiecie kaliskim zakażeniu uległo ponad pół tysiąca osób. Od początku pandemii w Wielkopolsce wykonano ponad 33 tys. testów.

Kalisz to druga po Krotoszynie lokalizacja wskazana przez wojewodę wielkopolskiego, w której uruchomione zostanie mobilne centrum diagnostyczne.

MIK, fot. WOT


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 28°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama