Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielkie air show już niebawem

Podniebne pokazy – solowe i grupowe, w tym po raz pierwszy w wykonaniu Zespołu Biało-Czerwone Iskry, prezentacje niezwykłych maszyn, m.in. „kosmicznego samolotu” Virus SW, śmigłowców marynarki wojennej, pokazy spadochronowe i latawców oraz wiele innych atrakcji czeka na uczestników IV Festynu Lotniczego w Michałkowie. Wielkie air show, którego organizację wspiera także Miasto Kalisz, odbędzie się już 17 i 18 maja.
Wielkie air show już niebawem

To będą dwa dni nie tylko podniebnych atrakcji. Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie zapierających dech w piersiach lotniczych wyczynów nad głowami, ale też pokazów i prezentacji na ziemi. Udział w imprezie zapowiedzieli już piloci, grupy akrobacyjne i rekonstrukcyjne z Polski, Litwy, Czech i Holandii. - Po raz pierwszy w trakcie naszej imprezy zaprezentuje się Zespół Biało-Czerwone Iskry - grupa akrobacyjna lotnictwa polskiego z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, latający na samolotach TS-11 – zapowiada Piotr Sadowski, prezes Stowarzyszenia „Lotnisko Bliżej Miasta”.  - Publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję obejrzeć pokaz akrobacji z udziałem pięciu samolotów odrzutowych jednocześnie. Efekty, zarówno te wizualne, ale przede wszystkim dźwiękowe gwarantowane.

Nowością w tym roku będzie też pokaz akrobacji indywidualnej w wykonaniu pilota Roberta Kowalika – dziewięciokrotnego Mistrza Polski w akrobacji samolotowej. - Na co dzień kapitan samolotów Boeing 737 oraz Airbus 320, akrobację samolotową uprawia od 26 lat, jako jedyny w historii polskiej akrobacji tak długo nieprzerwanie kontynuujący starty zawodnicze – mówi Marcin Michalak, rzecznik prasowy Stowarzyszenia. 

Według szacunków organizatorów, w  ubiegłorocznym festynie uczestniczyło blisko 100 tysięcy osób, a impreza została uznana za najlepszą imprezą lotniczą roku w ramach organizowanego przez portal lotniczapolska.pl.  plebiscytu Lotnicze Orły 2013. Lotniczego Orła w kategorii Kobieta Roku otrzymała również Paulina Różyło (na zdj.), która będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji festynu. Jako pierwsza kobieta w historii Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu wykonuje loty doświadczalne na dwusilnikowym samolocie M-28, pierwsza sprawdza sprawność nowo wyprodukowanych maszyn w powietrzu. Do grona pilotów doświadczalnych PZL Mielec Paulina Różyło, jako 26-letnia pani pilot, dołączyła w kwietniu 2013.

Tradycyjnie organizację festynu wesprze Miasto Kalisza. Kwota 25 tysięcy złotych pokryje koszty sobotnio-niedzielnych pokazów w wykonaniu stałego bywalca festynu,  Artura Kielaka. Pilot potwierdził już swój przylot do Michałkowa na samolocie XA-41 – nowoczesnej konstrukcji, na której Artur Kielak wykonał swój premierowy pokaz podczas III Festynu Lotniczego w Michałkowie. XA-41 to niezwykle udany i wytrzymały samolot pozwalający na wykonywanie figur akrobacyjnych o ogromnym przeciążeniu.

Dzień przed rozpoczęciem festynu, 16 maja,  Artur Kielak będzie gościł w Kaliszu. W Villi Calisia, o godz. 16.00 weźmie udział w otwartym spotkaniu z miłośnikami lotnictwa i nie tylko.

A 17 i 18 maja na lotnisku w Michałkowie nie tylko wspomniane wyżej atrakcje, ale też pokazy sprzętu wojskowego – latającego i jeżdżącego, pokaz spadochronowy oraz  latawcowe. Organizatorzy przygotowali także zawody i konkursy dla dzieci. Jak zwykle nie zabraknie stoisk  promocyjnych i gastronomicznych. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Karina Zachara, RED, fot. Karina Zachara


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]