Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 08:39
Reklama
Reklama
Reklama

Zrobili je uczniowie, a ktoś niszczy ich pracę. Złodziej w Parku

Uczniowie kaliskiego technikum im. św. Józefa remontują infrastrukturę w Parku Przyjaźni w Kaliszu w ramach praktyk, a ktoś, nie szanując ich pracy i wspólnej, publicznej przestrzeni niszczy i kradnie ich efekty pracy. O sprawie informuje nas czytelniczka, która opisuje cały proceder.
Zrobili je uczniowie, a ktoś niszczy ich pracę. Złodziej w Parku

Amfiteatr w Parku Przyjaźni w Kaliszu od lat wymagał remontu. Wiele ławek było połamanych, w niektórych miejscach nie było ich wcale. To się właśnie zmienia, a to za sprawą uczniów technikum im. św. Józefa w Kaliszu, którzy sami w ramach zajęć wykonali nowe siedziska. Ławki uczniowie wytworzyli z drewna z miejskiego lasu komunalnego, dzięki temu koszty tej inwestycji są minimalne.

Dzięki pracy młodych stolarzy amfiteatr odzyskał swój dawny blask, ale ktoś upatrzył sobie na tym okazję do kradzieży. 

Jest oburzającą sytuacja: ktoś regularnie kradnie świeżo zamontowane siedziska ławek z amfiteatru w Parku Przyjaźni. Deski wynoszone są pod ścieżkę rowerową przy Trasie Bursztynowej, przy wybiegu dla psów. pewnie po to że łatwo do auta wrzucić. – informuje nas Dorota, czytelniczka Faktów Kaliskich.

Kaliszanka wczoraj wieczorem informowała o tym Straż Miejską, ale nie było patrolu, który mógłby w momencie zgłoszenia przyjechać. Kaliszanka zrobiła zdjęcia miejsca, w którym dokładnie o 20:50 ktoś przygotował kolejną porcję desek do wywozu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dorota 22.01.2024 01:02
Ktoś sobie pewnie chatkę składa z gotowych deseczek. To jest słabe i ze strony władz malo odpowiedzialne..robić coś ładnego dla miasta, starać się i poświęcać czas, a włodarzy nie stać na monitoring, by przyhamować wandali i łobuzerie, która to niszczy. A juz komicznie śmieszne, że próbują ogarnąć fajne miejsca w mieście...jedną kamerą 🫣..z parku zabrano, zeby fontannę dopilnować 🤣🤣

Mario 21.01.2024 20:30
Straż miejska jest do likwidacji w Kaliszu to towarzystwo wzajemnej adoracji i specjaliści od blokad na koła Jest brak kary nieuchronnej za wandalizm i złodziejstwo powinna być kara po pierwsze finansowa min 50 tys za pierwsze przęstepstwo i podwajanie za każde następne i nigdy nie przedawialne plus koszt naprawy szkody i nie zależne od kary więzienia

KaKa 21.01.2024 18:21
Straż Miejska pracuje od -do....i nie ma ich w potrzebnych godzinach wieczornych. Jeśli są deski naszykowane to powinni się tym zająć bo ktoś po nie przyjdzie. Założyć monitoring to miasto dawno powinno zrobic

kol 21.01.2024 13:41
nic nie zmieni zdziczenia... park wieczorami żyje własnym życiem, strach tam przechodzić,a mundurowi... po co mają się tam pojawiać jak i tak nikt nie zadzwoni.

Beata 21.01.2024 13:16
I tak to właśnie wygląda, jedni chcą coś zrobić dla miasta żeby piękniało a inni niszczą i kradną. Złapać gnojka niech płaci i naprawia!!!! I prace społeczne na rzecz miasta !!!!!

Piotr 21.01.2024 13:15
Winien być zainstalowany monitoring w parku przyjaźni. Jest to miejsce wielu kaliszan a szczególnie mamy z małymi dziećmi mają gdzie odpocząć i pospacerować.

Jarosław 21.01.2024 11:51
Kamera była zakupiona i zamontowana z BO, ale poprzedni prezydent kazał ją przenieść pod Fontannę przy Szkole Muzycznej, bo mu menele do wody szczali...

Kaliszanin 21.01.2024 10:46
Super-jak zawsze brak patrolu straży miejskiej ,a pojazdy elektryki

Fob 21.01.2024 10:43
Jak zwykle nygusy nic nie robią, można iść i się przyczaić na frajerów i ich skosić ale w nagrodę dostaniesz puche od nygusow, lepiej jeździć i straszyć małolatów z piwkiem w ręku niż zrobić coś pożytecznego hehe

Tadeusz 21.01.2024 10:14
Straż miejska jest zajęta mandatami a nie uganianiem się za złodziejem

Ola 21.01.2024 09:03
Okropne Patrole i kamery zamontować

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama