Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 07:22
Reklama
Reklama
Reklama

Remontują „Pod Muzami”! Reaktywacja klubu jeszcze w tym roku! ZDJĘCIA

Po latach popadania w ruinę i niepamięć, wraca lokal „Pod Muzami”! Trwa remont kultowych piwnic przy ul. Bankowej w Kaliszu. Lokal od ośmiu lat stoi pusty, a dawniej był kultowym miejscem dla wielu młodych kaliszan. W tym lokalu już niedługo ponownie usłyszymy muzykę.
Remontują „Pod Muzami”! Reaktywacja klubu jeszcze w tym roku! ZDJĘCIA

Autor: FB/ Prezydent Kinastowski

O reaktywacji w lokalu po dawnym klubie „Pod Muzami” pisaliśmy jako pierwsi już 3 tygodnie temu. Dziś prezydent Krystian Kinastowski na swoim fanpage ujawnił szczegóły tego przedsięwzięcia i opublikował zdjęcia z remontu piwnic przy ul. Bankowej.

Kultowy lokal "Pod Muzami" znów będzie czynny!  Zapewne ucieszy to nie tylko studentów.  Remont trwa. Nowi najemcy zapowiadają otwarcie jeszcze w tym roku – napisał prezydent Kinastowski.

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych zaoferował preferencyjne warunki najmu, tak by ułatwić przedsiębiorcy start w tej lokalizacji. Wiadomo, że nowy klub będzie oferował gastronomię, ale prawdopodobnie reaktywowana tam będzie też scena muzyczna. Otwarcie klubu planowane jest na grudzień br. 

Dawne „Pod Muzami” zamknięto w 2015 roku. Wówczas władze UAM wymówiły umowę ówczesnemu najemcy lokalu. To była informacja wręcz szokująca dla młodych kaliszan, którzy przed klubem ustawiali nawet zapalone znicze. Kaliski wydział UAM próbował potem trzykrotnie znaleźć nowego najemcę, ale bez skutecznie. Uczelnia zrezygnowała z prowadzenia klubu, zwracając lokal do zasobów miasta. Kamienica,  w której znajduje się lokal jest zarządzana przez MZBM.

Jak wiemy nieoficjalnie nazwa nowego lokalu będzie nawiązywać do poprzedniej lub zostanie zachowana dawna nazwa „Pod Muzami”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Paluch 20.11.2023 12:34
Guzik Dekiel macho przyjdzie i zrobi porządek

Mieszkaniec 20.11.2023 10:35
Lokal jest położony w kiepskim miejscu, ponieważ brak jest parkingu a klienci znowu będą parkować auta na podwórzu obok gdzie i tak jest już bardzo zły stan nawierzchni. Proszę pomyśleć o mieszkańcach, którzy latem nie mogą otworzyć okien, ponieważ jest straszny hałas z klubu oraz "goście" lokalu stoją w bramie i drą mordę. I tak do samego rana. MASAKRA!!!

nts 20.11.2023 11:34
Mieszkaniec 20.11.2023 10:35
Lokal jest położony w kiepskim miejscu, ponieważ brak jest parkingu a klienci znowu będą parkować auta na podwórzu obok gdzie i tak jest już bardzo zły stan nawierzchni. Proszę pomyśleć o mieszkańcach, którzy latem nie mogą otworzyć okien, ponieważ jest straszny hałas z klubu oraz "goście" lokalu stoją w bramie i drą mordę. I tak do samego rana. MASAKRA!!!
morde masz ty i twoja matka ktora wychowala cie na malego wulgarnego czlowieczka. "na podworzu" masz moze z 5 miejsc a przy teatrze i z przodu i z tylu masz ile? 50 ? dodatkowo w strone inkubatora jest troche miejsca cos jeszcze panie znaFco ? Debil

Marek 19.11.2023 23:38
Proszę najemcę o kontakt na FB Marek Markowski. Zrobię Wam wyjątkową adaptację akustyczną klubu. Jestem audiofilem, muzykiem i akustykiem. Prowadziłem własny klub i mam patent na wyjątkową akustykę takiego miejsca.

miejscowy 19.11.2023 12:02
Czy dla inwalidów będzie zjazd i podjazd lub winda tak jak wymagają tego przepisy tak jak jest w innych lokalach gastronomicznych które znajdują się na innych poziomach niż równym z chodnikiem???

ja 19.11.2023 11:51
ciekawe jaka bedzie wysokośc wejścia i jak sanepid na to będzie patrzył i co na to przepisy BHP hmm?

suweren 19.11.2023 09:10
zbliżają się wybory więc zaczął prezydenciunio się lansować, jak za PRL , autografy, wywiady, wizyty w zakładach pracy, Bareja do potęgi entej

Nick 18.11.2023 22:40
Sytuacja dziwnie podobna do akcji z basenem Delfin...

D 19.11.2023 07:31
Co masz na mysli?

nts 20.11.2023 11:37
D 19.11.2023 07:31
Co masz na mysli?
sugeruje w sposob malo dyskretny korupcje w sposob tak ***ty poniewaz boi sie odpowiedzialnosci karnej ;). Swoja droga czy lokal pod muzami nie byl zamkniety po slynnej akcji sciagania pieniedzy z okolicznych lokali ?

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama