Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 09:55
Reklama
Reklama
Reklama

Piwko, małpka a może i coś więcej? Kaliszanie piją na okrągło w miejscach publicznych

Nie zważają na obowiązujące przepisy i piją alkohol w miejscach publicznych. Często przy tym śmiecą, sieją zgorszenie a nawet wszczynają bójki. Tak wyglądają często zakrapiane alkoholem kaliskie zabawy. I tu przychodzi straż miejska, która kończy takie imprezy wystawieniem mandatu. Okazuje się także, że skutecznym sposobem na walkę z osobami ignorującymi przepisy jest miejski monitoring.
fot. pixabay

Choć sezon na tak zwane picie pod chmurką dopiero przed nami, to i w zimnie i w mroźnie nie brakuje miłośników trunków wyskokowych. A co ciekawe, problem ten dotyczy osób w różnym wieku, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

- W trakcie minionego roku na numer alarmowy do Straży Miejskiej wpłynęło ponad 300 zgłoszeń, które dotyczyły samego faktu spożywania alkoholu, ale również osób, które swoim zachowaniem dały zgorszenie w miejscach publicznych. Większość z tych interwencji zazwyczaj kończy się postępowaniem mandatowym bądź skierowaniem spraw do sądu – mówi Agata Dybioch, oficer prasowa Straży Miejskiej Kalisza

Wulgarne słownictwo, zanieczyszczany teren, załatwianie potrzeb fizjologicznych, demoralizacja dzieci, a niekiedy bójki i pobicia - to efekty "piwka pod chmurką". Amatorzy picia napojów alkoholowych w miejscach publicznych często zapominają, że taka degustacja nie w każdym miejscu jest zgodna z prawem. 

- Alkohol jest przez takie osoby głównie pity dla przyjemności, ale zdarza się, że osoby mówią, że mają problemy zdrowotne, osobiste, rodzinne itd. Ale nadal spotykamy się z tłumaczeniem, że osoby nie są świadomi, że w tych miejscach obowiązuje zakaz spożywania alkoholu - mówi Agata Dybioch

W walce z piciem w miejscach publicznych strażnicy wykorzystują także monitoring miejski. Okazuje się wówczas, że mandat za spożywanie alkoholu można dostać nawet wtedy, kiedy w okolicy nie ma patrolu. 

- Podobnie dotyczą one samego faktu spożywania, ale i osób które leżą na ziemi, powodują same dla siebie zagrożenie, sieją zgorszenie w miejscu publicznym czy nawet demoralizują inne osoby. Teraz też ta rola obserwatorów monitoringu miejskiego jest wyjątkowo ważna, dlatego że póki co jeszcze za oknem mamy niskie temperatury i takie osoby, które spożywają w nadmiernej ilości alkohol często leżą na ziemi i może to doprowadzić do ich zagrożenia zdrowia lub życia – mówi Agata Dybioch

W takim razie gdzie pić legalnie w Kaliszu? W 2018 r. Sejm przyjął nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie z przepisami obowiązuje zakaz spożywania alkoholu we wszystkich miejscach publicznych

Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych to dość popularny problem, jednak pamiętajmy, że taka przyjemność jest wykroczeniem, za którą może być nałożony mandat karny w wysokości 100 zł.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Brawo Kalisz 13.03.2023 11:58
Ludzie ! Czy wiecie ,że w Kaliszu w starym szpitalu z kranu leci woda nie nadająca się do picia. !!! Brawo Kalisz .

Xxx 13.03.2023 10:56
Miasto nędzy i rozpaczy... Ale bulwary mamy za to od miłościwie nam panującego..

kaliszanin 13.03.2023 10:36
straż miejska i policja tylko kontrolują chandlujących kwiatkami przy ryneczku na to miast pijących pod sklepem na ul.lipowej już nie

W TEMACIE 13.03.2023 11:58
Czepiasz sie jakby nie bylo obywateli ukr w kaliszu to by nie bylo pijacych pod sklepem na lipowej.to nie bylo by problemu

Harkonen 12.03.2023 21:03
Od lat nie było tyłu meneli i hołoty na mieście. I nie, to zadni obcokrajowcy. To nasi. Bida z nędza.

bob 12.03.2023 17:19
Jest przyzwolenie i straży i policji ( u nas tylko drogówka zreszta) to piją szczeka, zaczepiają. Miejsca są tak oczywiste …. no ale jak nie ma kto tagować tylko się czeka na zgłoszenie

Loki 12.03.2023 16:50
Autor może napiszesz coś o Kanadzie lub USA i np. Phili tam już małpki nie wystarczają tylko Nie od dawaj fekaliów na swoje gniazdo !! Ale liberał jak ty ma to we krwi!

życie 13.03.2023 09:03
A co nas obchodzi Kanada czy USA

kol 12.03.2023 14:46
niestety to wynik z braku prewencji mundurowych. Skoro wiadomo gdzie tak jest dlaczego czeka się aż coś zdemolują, zaśmiecą? Odpowiedz: nie chce im się!

wojtu 12.03.2023 14:07
nie mam nic przeciwko na piwko nad jeziorem albo w innym urokliwym miejscu....

mieszkaniec 12.03.2023 13:35
No faktycznie, przestępstwo ciężkiego kalibru....policja i sm niech się lepiej zajmą ściganiem złodziei i wandali ,a nie pierdołami.

Barabara 12.03.2023 12:49
Bo w Kaliszu nie da się na trzeźwo

Tom 12.03.2023 12:43
Normalka tu,piwko,małpeczki i sok z gumijagod,Ukra też w parkach pije jak ciepło jest

Zdziwiony 12.03.2023 15:32
Masz racjie tom ukr pija na potege zamiast kraju bronic

Wieś 12.03.2023 11:32
Kalisz to zawszone miasto. Pełno meneli i złodzieji. I bida aż piszczy. A czasami niektórzy z Kalisza mają za duże mniemanie o sobie a nic nie znaczą.

xld 12.03.2023 12:28
Doucz się z ortografii...niedouku...

mieszkaniec os Dobrzec 12.03.2023 13:55
@Wieś...to po co tu przyjeżdżasz? Rób se zakupy w GeSie....zawszony,wiejski menelu...

dddd 13.03.2023 16:16
tak jak ty prowincjonalny ostrowiaczku mateuszku

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama