Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 11:26
Reklama
Reklama
Reklama

Włączyli wodę na Cmentarzu Komunalnym

Odwiedzający groby na nekropolii przy ulicy Poznańskiej mogą już korzystać z wody w kranach. Włączono ją dziś - na dwa tygodnie przed tradycyjnym terminem.   
Włączyli wodę na Cmentarzu Komunalnym

Po sezonie zimowym krany uruchamiane były zawsze z dniem 1 kwietnia. Taka data wyznaczona jest w umowie cmentarza z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. – Sporo ludzi odwiedza teraz groby. Jest ładna pogoda. Większość chce przed zbliżającą się Wielkanocą umyć nagrobki bliskich. Tymczasem w kranach jednak sucho – pożaliła się portalowi fakty kaliskie.pl jedna z czytelniczek.


Zarządca cmentarza postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających i dziś dostęp do wody już jest.  - O to, kiedy woda zostanie uruchomiona dopytywało wiele osób. Podjęliśmy więc działania, które to umożliwią – tłumaczy Daria Kozanowska, kierownik Biura Cmentarza Komunalnego.


Woda od dwóch tygodni włączona jest także na Cmentarzu Tynieckim.

AG, fot. arch.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 31°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama