Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koniec z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę? Metoda „na placówkę pocztową” ukrócona

1 lutego 2022 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. To zamknięcie furtki, z której zaczęło korzystać coraz więcej sieci – tzw. metody „na placówkę pocztową”. Zgodnie z nowymi przepisami w niedziele z zakazem handlu będą mogły działać te placówki, których przychody z działalności pocztowej przekraczają 40 proc.
Koniec z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę? Metoda „na placówkę pocztową” ukrócona

Autor: fot. iStock

Jako pierwsza rozwiązanie „na placówkę pocztową” zastosowała sieć Biedronka. Nawiązując umowę z Pocztą Polską, zaoferowała klientom możliwość nadania i odbioru przesyłki w sklepie. Dzięki temu mógł być on czynny w niedzielę niehandlową. Tym tropem poszły największe działające w Polsce sieci. Tak też działają obecnie.

W niedzielę zakupy zrobimy teraz m.in. w Kauflandzie, w niejednym Lidlu, w Carrefourze (w marketach oraz formacie Express), w Polomarkecie czy Castoramie. 

Jednak od lutego nie będzie to możliwe. Jeżeli jakiś punkt będzie chciał działać w wolną od zakupów niedzielę, to działalność pocztowa musi stanowić co najmniej 40 procent przychodów. Jeżeli branża handlowa nie znajdzie nowego sposobu na obejście przepisów, to wkrótce placówki korzystające z obecnego rozwiązania nie będą mogły pracować w dni wolne.

Zaznaczmy, że przed nami już czwarty rok obowiązywania ograniczeń w handlu. W 2022 r. zakupy będzie można zrobić w wybrane niedziele. Będą to:

30 stycznia 2022 r.

10 kwietnia 2022 r.

24 kwietnia 2022 r.

26 czerwca 2022 r.

28 sierpnia 2022 r.

11 grudnia 2022 r.

18 grudnia 2022 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: GhiTreść komentarza: No nic. Jak tylko tych nieudaczników uda się odsunąć od władzy, to przekieruje się wszystkie pociągi na stację Kalisz i bedą się na niej zatrzymywać. A obwodnicę wykorzysta się dla pociągów towarowych, żeby nie musiały przejeżdżać przez naszą stacje. Tylko ludzi szkoda, bo wyburzonych budynków już nie da się odzyskać.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:24Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: TymoteuszTreść komentarza: Wariant nr 9 był najlepszy dla Kalisza że znikomą liczbą wyburzeń!Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:23Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: Liczny KrytykTreść komentarza: Wiadomo, że Pawliczak nie przyjdzie. Ona pojawia się tylko tam gdzie można zbić polityczny kapitał. Otwarcie jakiejś świetlicy, podpuszczanie mieszkańców przeciwko CPK za rządów PIS-u, to są jej klimaty. Jak trzeba będzie bronić kretyńskiego pomysłu swoich szefów to słów w gębie zabraknie i wyjdzie z niej typowa blondynka.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:08Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: WykolejonyTreść komentarza: Świata ostrzegawcze na tych przejazdach zapalają się często równocześnie z opuszczanie zapor. Tu jest błąd w ustawieniu tego. Proponuję poprawę tego. Najpierw światła przez kilka sekund a poData dodania komentarza: 1.05.2025, 10:01Źródło komentarza: Auto utknęło na torach. Nadjeżdżał pociąg WIDEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama