Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 09:51
Reklama
Reklama
Reklama

Burmistrz oddaje połowę swojej pensji potrzebującym!

Z tego młodego samorządowca powinni brać przykład inni. Karol Rajewski, burmistrz Błaszek oddaje połowę swojej pensji na cele charytatywne. Taką decyzję tłumaczy przedwyborczym zobowiązaniem wobec wyborców i tym, że to co mu zostaje w zupełności wystarcza. Rajewski apeluje też do innych samorządowców, by poszli w jego ślady. 
Burmistrz oddaje połowę swojej pensji potrzebującym!

Karol Rajewski jako burmistrz Gminy i Miasta Błaszki za pierwszy miesiąc pracy zarobił niemal 6 tys. zł „na rękę”. Połowę tej kwoty przeznaczył na cele charytatywne.  - Zgodnie z obietnicą wyborczą przelałem połowę tj. 2892,47 zł z mojego grudniowego wynagrodzenia, które wynosiło 5784,93 zł na dofinansowanie rekolekcji zimowych w górach dla młodzieży z Gminy i Miasta Błaszki. Rekolekcje zimowe organizowane są przez Parafię p.w. św. Anny w Błaszkach. Ci wspaniali młodzi ludzie własnymi siłami w okresie przedświątecznym zbierali na ten wyjazd. Cieszę się, że mogę się też dorzucić. Szału nie ma-ale zawsze to coś. – pisze na swoim profilu społecznościowym  38 – letni burmistrz.


Rajewski tłumaczy, że oddawanie połowy pensji potrzebującym to z jednej strony realizacja jego przedwyborczej obietnicy, z drugiej natomiast  po prostu więcej mu nie potrzeba - Jako nauczyciel i radny zarabiałem trochę ponad 3 tys. "na rękę". Po oddaniu połowy pensji burmistrza zostanie mi tyle samo, czyli wystarczająco - mówił portalowi tvn24.pl Karol Rajewski. -   Burmistrzem się jest tylko przez jakiś czas. Jakbym się "rozkokosił" i przyzwyczaił do wysokich zarobków, to powrót do dawnych obowiązków mógłby być bolesny finansowo - uśmiecha się burmistrz i dodaje na antenie TVN, że nie chodzi tylko o utrzymanie siebie w finansowych ryzach -  Burmistrz ma służyć ludziom. Tym ludziom, którzy zazwyczaj nie zarabiają po 8 tys. na rękę. Jako samorządowiec muszę rozumieć ich problemy, więc nie mogę patrzeć na ludzi z innego pułapu życiowego - wyjaśnia.


Rajewski spotkał się również z głosami krytyki osób, które jego gest określają jako „działanie na poklask”. Wójt odpiera zarzuty i zapowiada, że połowa kolejnej pensji, podobnie jak każda następna również trafi do potrzebujących błaszkowian.

Jednocześnie Rajewski zachęca innych samorządowców do pójścia w jego ślady. Założył nawet profil na facebooku na którym apeluje do kolegów po fachu - Zachęcam też innych Burmistrzów, Wójtów i Prezydentów miast do przekazywania części swojego wynagrodzenia dla młodych bo jak nauczał kardynał Stefan Wyszyński: " Człowiek dopiero wtedy jest szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest sługą." 


 Są już pierwsze efekty tego apelu. Z części swojej pensji (15%) na rzecz gminnej młodzieży zrezygnował wójt sąsiedniego Goszczanowa, Łukasz Siewior. Wcześniej Eskan Darwich (PO) kaliski radny miejski zadeklarował, że będzie oddawał 500 zł swojej diety radnego dla potrzebujących. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. 


Czy apel Rajewskiego trafi do samorządowców z Kalisza i okolic? Z treścią listu burmistrza Błaszek do innych samorządowców można zapoznać się TUTAJ.

Karol Rajewski urodził się w 1977 roku w Sieradzu. Z zawodu jest nauczycielem języka angielskiego. W latach 2006 - 2014 był radnym powiatu sieradzkiego z ramienia PiS.  Z list Prawa i Sprawiedliwości startował w ubiegłym roku w wyborach na burmistrza  Błaszek. Wygrał w drugiej turze. Kilka tygodni temu zawiesił swoje członkostwo w partii. 

 MS. fot. profil facebook Karola Rajewskiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 28°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama