Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy wybrać się na psychoterapię?

Ostatnie miesiące to bez wątpienia czas, kiedy coraz więcej osób zaczyna odczuwać negatywne konsekwencje w stanie swojego zdrowia psychicznego. Ma na to wpływ sporo czynników. Przedłużająca się izolacja społeczna, lęk o własne zdrowie oraz zdrowie innych, niepokoje związane z możliwością utraty pracy lub zarobku. To wszystko nie pozostaje obojętne na stan psychiczny człowieka. Mogą pojawić się poważne kryzysy, a także epizody choroby psychicznej, na przykład depresji.
Kiedy wybrać się na psychoterapię?

Psychoterapeuta Poznań

Kiedy wybrać się do psychoterapeuty? Wtedy, gdy życie przestaje cieszyć, wkrada się lęk i niepokój, coraz więcej sytuacji zaczyna przygniatać, a uczucie wiecznego niezadowolenia z siebie jest dojmujące. Warto pamiętać o tym, że psychoterapia jest formą leczenia, która jest skuteczna w bardzo wielu przypadkach. Wspiera między innymi wychodzenie z ciężkich chorób psychicznych, w tym z depresji czy choroby dwubiegunowej. Można na psychoterapią również udać się wtedy, gdy nie choruje się psychicznie, ale przechodzi się kryzys. Kryzysy są zupełnie naturalne i spotykają każdego. Niektóre z nich są tak zwanymi kryzysami rozwojowymi, które po pewnym czasie ustępują. Inne związane są ze zmieniającą się sytuację życiową. Rozwód, choroba bliskiego człowieka lub własna choroba, utrata pracy albo przeprowadzka do nowego miejsca to tylko kilka przykładów, które mogą powodować dominujący ból, smutek i lęk w życiu człowieka.

Jak wybrać dobrego psychoterapeutę?

W jaki sposób wybrać dobrego psychoterapeutę dla siebie? Po pierwsze warto wiedzieć, w jakim nurcie pracuje ten specjalista. Najpopularniejsze to psychoterapia poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna, psychoterapia Gestalt oraz systemowa. Niektórzy specjaliści pracują w ramach NFZ, dlatego można umówić się na konsultację oraz terapię bezpłatnie. Inni przyjmują we własne gabinetach. Ważne, by psychoterapeuta był w trakcie lub ukończył całościowy szkolenie, a zatem studia podyplomowe. Istotne jest, by specjalista superwizował swoją pracę, a zatem poddawał ją ocenie.

Więcej na temat psychoterapii dowiesz się pod adresem: https://klinika-lmc.pl/artykuly/

Skuteczność psychoterapii i ceny

Skuteczność psychoterapii w dużym stopniu zależy od tego, czy w odpowiedni sposób dobierze się metodę leczenia. Przykładowo psychoterapia poznawczo-behawioralna ma bardzo wysoką skuteczność przy leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych. Ceny uwarunkowane są prestiżem psychoterapeuty oraz miejscem, w którym przyjmuje. W dużych miastach trzeba liczyć się z kosztami od około 120 do 180 zł za niecałą godzinę zegarową sesji w prywatnym gabinecie.

artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 14°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama