Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:06
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsza prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

Beata Klimek została oficjalnie zaprzysiężona na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Ceremonia ślubowania odbyła się podczas II sesji Rady Miejskiej tej kadencji. Insygnia władzy nowej prezydent przekazał ustępujący ze stanowiska Jarosław Urbaniak. 
Pierwsza prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

Beata Klimek uroczyste ślubowanie złożyła w obecności ustępującego prezydenta Jarosława Urbaniaka, radnych oraz przybyłych gości. Obejmując urząd Prezydenta Miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta - ślubowała Beata Klimek, nowa prezydent miasta.


Insygnia władzy przekazał jej ustępujący prezydent VII kadencji Jarosław Urbaniak. - Zgodnie z wolą mieszkańców przekazuję pani Łańcuch Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Niech pani go nosi godnie i mądrze rządzi Ostrowem Wielkopolskim - powiedział.


- Stoję dziś przed Państwem jako nowy prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwsza kobieta w historii miasta przejmująca jego stery. To dla mnie szczególne wyróżnienie i honor, ale przede wszystkim wielkie zobowiązanie wobec ostrowian i tych, którzy wzięli udział w ostatnich wyborach samorządowych, ale i tych, którzy decyzję o wyborze władz samorządowych na kolejną kadencję złożyli na barki innych. Jestem przekonana, że ostrowianie będą bacznie obserwować i recenzować nowe władze Ostrowa Wielkopolskiego. Mam też nadzieję, że wspólnie uda nam się zachęcić mieszkańców do większej aktywności w budowaniu teraźniejszości i przyszłości naszej Małej Ojczyzny. 16 listopada ostrowianie wybrali 23 radnych, a dwa tygodnie później prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Dając nam mandat, jednocześnie powierzyli nam swoje nadzieje i swoje oczekiwania. Czuję dużą satysfakcję, że w II rundzie wyborów prezydenckich mój program pod hasłem "Przede wszystkim mieszkańcy" poparło ponad 13 tysięcy ostrowian. To już właściwy czas, aby przejść od słów do czynów i rozpocząć jego realizację. Ostrowianie pokazali, że chcą zmiany stylu i sposobu sprawowania władzy w mieście, że chcą naprawdę przyjaznego Ostrowa. Pokazali, że chcą naprawdę prospołecznego samorządu, otwartego na ich potrzeby i sugestie mieszkańców - powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zgodnie z zapisami statutu miasta Prezydent Jarosław Urbaniak przekazał na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej raport o stanie miasta.


- Raport o stanie miasta to nie emocje, nie uśmiechy, tylko to, co trudno na  te emocje i uśmiechy zamienić - wskaźniki i liczby. Ostrów Wielkopolski 9 grudnia 2014 roku jest w bardzo dobrym stanie. Bezrobocie w Ostrowie Wielkopolskim jest najniższe od 25 lat i wynosi ok. 5 %. W ciągu ostatnich 4 lat do dzisiaj zadłużenie miasta liczone najważniejszym wskaźnikiem - wielkością długu do wielkości budżetu miasta - spadło z 41 % o 31 %, czyli do połowy wskaźnika, który jest dopuszczalny ustawowo w naszym kraju. To obniżenie zadłużenia także skutkowało tym, że firma Fitch Rating, jedna z trzech największych firm ratingowych na świecie, która od lat ocenia stan Ostrowa Wielkopolskiego, w tej kadencji dwukrotnie zmieniła nam ocenę i w tej chwili mamy ocenę "A". Działo się to w latach, w których oceny innych miast były obniżane, a dla bezpieczeństwa i komfortu wyborczego niektórych prezydentów, kilka miast w ostatnich 4 latach najzwyczajniej w świecie z tej oceny zrezygnowało. Przez ostatnie 4 lata wzrost dochodów miasta wyniósł prawie 50 mln złotych. Od 119 mln do 160, 5 mln dochodów własnych. Samo miasto zainwestowało w tych latach ponad  111 mln złotych, pozyskując ponad 50 mln środków zewnętrznych. W tym samym czasie spółki komunalne pozyskały i wybudowały za ponad 20 mln złotych - powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak.


Podczas uroczystości zaprezentowano także portret ustępującego prezydenta. Podobizna trafi do galerii porterów ostrowskich prezydentów i burmistrzów.

AW, Sylwia Nowicka, UM Ostrowa Wielkopolskiego 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama