Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kupiłem przydomową oczyszczalnię. Co dalej?

Jesteś właścicielem działki, na której nie ma przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zamontowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to wyjście z sytuacji, które niesie za sobą wiele korzyści.
Kupiłem przydomową oczyszczalnię. Co dalej?

Kupiłem przydomową oczyszczalnię. Co dalej?


Jesteś właścicielem działki, na której nie ma przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zamontowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to wyjście z sytuacji, które niesie za sobą wiele korzyści. Obecnie rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na korzyści finansowe, lecz także na stan środowiska naturalnego. Jest metodą znacznie skuteczniejszą od szamba, a eksploatacja jest zdecydowanie wygodniejsza.


Trzeba jednak pamiętać, że na efektywność oraz żywotność całego systemu wpływa właściwe jej użytkowanie. Jeżeli jesteś posiadaczem takiej przydomowej oczyszczalni ścieków, ale nie wiesz co dalej robić to warto przeczytać ten artykuł, ponieważ poruszone zostaną tu kwestie związane z właściwą eksploatacją, aby taka oczyszczalnia mogła wam służyć przez wiele lat.


Pierwszą i niezwykle ważną kwestią jest przestrzeganie wskazówek producenta. Na początku należy zaznajomić się dokładnie z instrukcją obsługi orasz wszelkimi wskazówkami przekazanymi przez wykonawcę danego modelu.
Aby mieć pewność, że oczyszczalnia będzie funkcjonowała przez wiele lat jest stosowanie odpowiednich biopreparatów, które w sposób skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny będą wpływać na stan oczyszczalni.


Wyróżnia się wiele środków stosowanych do oczyszczalni. Należą do nich:
- preparaty na rozruch,
- bakterie, enzymy i pożywki,
- preparaty na udrażnianie syfonu,
- preparaty na rozkład kożucha.


Powyższe preparaty zawierają substancje, które są bogate w związki aktywne i mikroorganizmy. W ten sposób przyczyniają się do lepszej pracy w aspekcie oczyszczania oraz redukcji powstającego osadu i kożucha wewnątrz zbiornika. Stosując wyżej wymienione preparaty mamy większą pewność, że wszystkie systemy oczyszczalni będą funkcjonować prawidłowo, bez względu na panujące warunki atmosferyczne , częstotliwość, a także rodzaj produkowanych ścieków.

Ważne o czym należy jeszcze pamiętać, to wybierać takie preparaty, które bezpośrednio odnoszą się do danego modelu oczyszczalni, ponieważ rozróżnia się inne środki przeznaczane do rozwiązań na bazie procesów biologicznych oraz inne do rozwiązań wykorzystujących drenaż.


Kolejnym elementem, o którym także trzeba pamiętać to wykonywanie okresowych przeglądów oczyszczalni, podczas których sprawdza się stan wszystkich podzespołów oraz usuwa część osadu z osadnika gnilnego. Taki przegląd należy dokonać raz do roku wykorzystując do tego celu odpowiednio wyspecjalizowany serwis.
Podsumowując, niewłaściwa eksploatacja oczyszczalni ścieków może się przyczynić do obumarcia osadu czynnego, a co za tym idzie, oczyszczanie ścieków nie będzie efektywne. Zatkanie się przepływów w układzie może spowodować wydobywanie się brzydkiego zapachu, a także szybkie zużycie się wielu części systemu. Stąd ważne jest dostosowanie się do określonych zasad i wskazówek, aby nie doprowadzić do większych problemów.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków można zamówić tu:

DANE
KONTAKTOWEEko House Technologie Ekologiczneul. Nekielska 119, 62-330 NekielkaNIP: 666-194-54-56  REGON: 301617650 

telefon: 609 482 429, 603 310 919, 503 081 814

e-mail: [email protected]           

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00 - 17:00  

www: http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/kontakt.html


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama