Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Święta, święta, a po świętach... co zrobić z choinką? WIDEO

Święta bez choinki? Trudno sobie wyobrazić, ale przychodzi czas, kiedy z drzewkiem trzeba się pożegnać. Sztuczne wędrują do piwnicy, a żywe? No właśnie! Co zrobić z takim drzewkiem? Podpowiadamy.
Święta, święta, a po świętach... co zrobić z choinką? WIDEO

Wszystko zależy od tego, czy choinka jest sztuczna czy prawdziwa. Pierwszą pakujemy w worek i tak może czekać do kolejnego Bożego Narodzenia. A żywą? Pomysłów jest sporo. 

 
Wyrzucić, spalić, czy zasadzić? Co zrobić z choinką?

Święta bez choinki?? Trudno sobie wyobrazić?, ale przychodzi czas kiedy z drzewkiem trzeba się pożegnać. Sztuczne wędrują do piwnicy a żywe? No właśnie?! Co zrobić z takim drzewkiem? Wszystko zależy od tego, czy choinka jest sztuczna czy prawdziwa. Pierwszą pakujemy w worek i tak może czekać do kolejnego Bożego Narodzenia. A żywą? Pomysłów jest sporo.

Opublikowany przez Telewizja Kalisz Czwartek, 9 stycznia 2020

Niektóre miasta wyznaczają też specjalne miejsca, gdzie świątecznego iglaka można wsadzić. W ten sposób powstają tereny zielone. - My też w ratuszu zakupiliśmy kilka choinek. Te, które stoją przed ratuszem jak i te, które stoją w ratuszu są w donicach i będziemy  próbowali je zasadzić w miejscach publicznych, aby ponownie weszły w nasza wegetację - zdradza Jan Kłysz, naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kalisza. - Zobaczymy, czy się uda. To są też choinki hodowlane i nie zawsze się przyjmują, ale mam nadzieję, że w tym przypadku uda się przywrócić je do życia. 

Rośliny często sadzone są wzdłuż nowych ulic – tak robią Bytom, czy Kraków. I to z drzewek sadzonych przez mieszkańców. Akcja dawania drugiego życia choinkom wkracza też do Kalisza. - Na pewno każdy może się zgłosić do wydziału i wskażemy miejsce, gdzie będzie można nasadzić taką choinkę - dodaje Jan Kłysz. 

A co jeśli nie sadzenie? Często miasta organizują też dodatkowe – poza tradycyjnym harmonogramem odbioru śmieci - zbiórki iglaków, które przystrojone w święta zdobiły nasze mieszkania. Tak od kilku lat robi niedaleki Jarocin. Tam w wyznaczonych dniach i godzinach na poszczególnych osiedlach pojawia się mobilny punkt odbioru drzewek, które później przetwarzane są na nawóz. W Kaliszu drzewka odbierane są razem z bioodopadami – raz na dwa tygodnie na osiedlach domków jednorodzinnych i raz w tygodniu na blokowiskach. I trafiają na wysypisko do "Orlego Stawu". -  Wtedy można wystawić taką choinkę przy pojemniku na bioodpady i na pewno zarówno jedna jak i druga firma odbierze te choineczki tak, żeby one były wykorzystane - instruuje naczelnik. - W "Orlim Stawie" funkcjonuje kompostownia. Bioodpady są poddane przerobieniu, tak by mogły być ponownie wykorzystane, dlatego choinki powinny trafić w to miejsce.

Kompostownik powstaje na bieżąco. W przypadku choinek, które chcielibyśmy zasadzić ogrodnicy zalecają, by poczekać z tym do wiosny. A do tego czasu drzewko w donicy – jeśli ma korzenie - trzeba regularnie podlewać i trzymać w chłodnym miejscu.

AW, fot. RED, wideo: Telewizja Kalisz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]