Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Odebrał sobie życie w więziennej celi

Tragedia w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. W jednej z cel 43- letni osadzony odebrał sobie życie.
Odebrał sobie życie w więziennej celi

Skazaniec we wrześniu tego roku usłyszał nieprawomocny wyrok 6 lat pozbawienia wolności. Ukarany został za przestępstwa na tle seksualnym. Prokuratura wyjaśnia okoliczności jego śmierci.

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że było to samobójstwo, tak jak w każdym postępowaniu tego typu prokuratura bada, czy nie doszło do przestępstwa z art. 151 KK. czyli, czy ktoś tej osobie nie pomógł, nie nakłonił do popełnienia samobójstwa. Prokurator zarządził sekcję zwłok – mówi Radiu Poznań Cecylia Majchrzak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie.

Prokuratorzy przesłuchują m.in. funkcjonariuszy aresztu i współwięźniów osadzonego. 43-latek popełnił samobójstwo z użyciem ostrego narzędzia.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Fundacja ITAKA prowadzi całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. 7 dni w tygodniu dyżurują psycholodzy pod numerem 800 70 22 22, specjaliści odpowiadają również na maile: [email protected]. W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji, którzy pomagają także w znalezieniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, gdzie można otrzymać bezpośrednią pomoc.

W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.liniawsparcia.pl.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl

MS, fot. pixabay.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama