Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Święto żydowskiej piosenki ZDJĘCIA

Na zorganizowany po raz ósmy Festiwal Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej SHALOM składa się część konkursowa i wieczorna gala finałowa. Ocenie fachowego jury poddało się blisko 30 młodych wykonawców z całej Polski. Najlepsi, którzy zdobyli nagrody bądź wyróżnienia, zaprezentowali się na scenie Centrum Kultury i Sztuki wraz z gośćmi specjalnymi i kaliskim Studiem Piano Song.
Święto żydowskiej piosenki ZDJĘCIA

SHALOM w swoim programie w przepiękny sposób spina żydowską tradycję z tym, co nowe w piosence izraelskiej. W festiwalowych koncertach w roli gwiazd pojawiają się artyści, którzy od wielu lat prezentują wyłącznie żydowskie piosenki lub włączają je do swego repertuaru. Z drugiej strony podczas Shalom prezentują się młodzi wokaliści, nie tylko Ci, którzy zasilają szeregi Studia Piano Song, ale także Ci, którzy zjeżdżają się z całej Polski, by wziąć udział w dorocznym konkursie. W tym roku w przesłuchaniach udział wzięło prawie 30 osób m.in. z Warszawy, Poznania, Katowic i Rogoźna, a nawet z Białegostoku.

W skład jury weszli:

Jan Japas Szumański - dziennikarz telewizyjny i organizator życia kulturalnego

Konrad Mastyło – kompozytor, pianista, pedagog

Jan Margowski - muzyk, aranżer i kompozytor

Bogusław Łowiński - organizator Dni Kultury Żydowskiej w Wielkopolsce i lider zespołu „Shalom”

Agata Nowakowska-Dybka – muzyk, kierownik Działu Artystycznego CKiS

Robert Kuciński – multimedialny publicysta kulturalny związany z kaliską telewizją i portalem Fakty Kaliskie

Jury przyznało dziewięć wyróżnień:

Anna Baczewska z Łomży

Wiktoria Holka z Budzynia

Katarzyna Rynkowska z Ostrowa

Joanna Hintz z Rogoźna

Dorota Tondowska z Brzezin

Marta Kaniewska z Rogoźna

Adrianna Rogalska z Sokołów

Karolina Steinke z Obornik

Duet AliZet z Warszawy

oraz trzy nagrody:

I - Anna Maria Zawadzka z Wasilkowa

II - Zuzanna Maciaszek z Łodzi

III - Aleksandra Idkowska z Poznania

Cała Złota Dwunastka wykonała jedną ze swych konkursowych piosenek w finałowym koncercie. Wieczór wypełniły ponadto występy: Eweliny Łuszczek z towarzyszeniem Konrada Mastyło i dowcipy żydowskie w wykonaniu Bogusława Łowińskiego. Finał zaś należał do Studia Piano Song, które przygotowało kilkudziesięciominutowy program złożony z pięknych żydowskich piosenek i dynamicznych tańców. Akompaniował zespół Części Zamienne, a choreografię przygotował Robert Ograbek.

R. Kuciński, zdj. autor i P. Jankowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 23 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: HaWuDePeTreść komentarza: I znów płotka w pierdlu a grube rybki mają się dobrzeData dodania komentarza: 16.07.2025, 11:32Źródło komentarza: Kaliszaninowi grozi 20 lat więzienia! Prowadził nielegalną „fabrykę”Autor komentarza: EdziuTreść komentarza: Jak most trzaśnie kiedy będzie kilkuletni remont ulicy Podmiejskiej i wciąż nieskończona ulica obok Liceum Kościuszki to kaliszanie wyprowadzą się z miasta.Data dodania komentarza: 16.07.2025, 11:03Źródło komentarza: Ważny most do remontu. „Ogólny stan niepokojący”Autor komentarza: MirunaTreść komentarza: Szybkość to jedno bo w godzinach nocnych nie ma aż takiego natężenia ruchu, ale to jak hałasują te pierdziochy to już inna kwestia. Lato, otwarte okna na noc żeby było czym oddychać, a przejeżdża jakiś ulep, który ledwo się trzyma z wydechem o średnicy rynny. Ruszanie na piskach jakimiś żdżorami, crossy, które mają 10 koni, wyprzedza ich spacerujący dziaden, a hałasują jak odrzutowiec. Chociaż mam dopiero 30 lat, to też już wymiotuje tym wieś tuningiem.Data dodania komentarza: 16.07.2025, 11:03Źródło komentarza: Uwaga, nocne kontrole policji. Będą łapać tych kierowcówAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Już nawet nie wspomnieliście o średniowiecznej bezpośredniej drodze Kalisz -Częstochowa, która zanikła i stała się ścieżką dla pieszych w czasach zaborów, jedyną alternatywą miał być Trakt Wieluński i co z nim?Data dodania komentarza: 16.07.2025, 11:00Źródło komentarza: Nowa droga do Kalisza. „Szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama