Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 07:44
Reklama
Reklama
Reklama

Nie pozostawiły złudzeń. Siatkarki Energi MKS w półfinale play-off I ligi!

Siatkarki Energi MKS po raz trzeci pokonały Grupę Azoty PWSZ Tarnów i tym samym awansowały do półfinału fazy play-off pierwszej ligi. Tym razem podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń i zwyciężyły na ich parkiecie 3:0.
Nie pozostawiły złudzeń. Siatkarki Energi MKS w półfinale play-off I ligi!

To był czwarty mecz obu ekip w fazie play-off. Trzy poprzednie kończyły się tie-breakami i za każdym razem zwycięsko wychodziły z nich drużyny, które przegrały dwa pierwsze sety. W rywalizacji do trzech wygranych spotkań kaliszanki prowadziły 2-1, więc pozostało im w niedzielę postawić kropkę nad „i”. Uczyniły to w znakomitym stylu, bo tym razem uporały się z tarnowiankami w trzech setach, w nieco ponad godzinę.

W pierwszej partii wynik długo oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce przyjezdne odskoczyły na 20:16 i nie wypuściły szansy z rąk, zwyciężając do 22. Nad drugim setem kaliszanki miały już pełną kontrolę. Od początku budowały przewagę, imponowały pewnością siebie i skutecznością, mocno popracowały też blokiem. Prowadzenie 13:5 było w pełni zasłużone. Pokaźnej zaliczki nie roztrwoniły i po silnym zbiciu Hanny Łukasiewicz wygrały do 16.

W trzeciej odsłonie przez moment można było mieć wrażenie, że powtórzy się sytuacja z poprzednich potyczek. Nie mające niczego do stracenia tarnowianki nie powiedziały bowiem ostatniego słowa i prowadziły 7:3. Trener Wiktorowicz poprosił wtedy o przerwę, która jego podopiecznym najwyraźniej była potrzebna, bo po powrocie na parkiet wróciły one do swojej siatkówki. Dystans, jaki traciły do rywalek, topniał w mgnieniu oka. Rozpędzone siatkarki z Kalisza nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na prowadzenie. Po ataku Ivany Isailović ze środka było 12:11. Kolejna próba doświadczonej Serbki przełożyła się na trzypunktową przewagę kaliskiej drużyny (15:12). Potem przyjezdne poszły za ciosem (23:19), pozbawiając ekipę z Tarnowa wszelkich złudzeń. Decydujący punkt zdobyła Ewelina Janicka, popisując się kapitalnym blokiem. MVP spotkania została natomiast rozgrywająca Sylwia Kucharska.

Siatkarki Energi MKS wygrały zatem rywalizację z tarnowskim zespołem 3-1 i tym samym są już w najlepszej czwórce rozgrywek pierwszej ligi. W półfinale fazy play-off kaliszanki zmierzą się z lepszym z konfrontacji Solnej Wieliczka i Jokera Świecie. Na razie po czterech meczach jest remis 2-2. Wszystko rozstrzygnie się w środę w Wieliczce.

Michał Sobczak

***

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Energa MKS Kalisz 0:3 (22:25, 16:25, 20:25)

Tarnów: Lewandowska, Podlasek, Stachowicz, Głaz, Pytel, Szabo oraz Kaczyńska (l), Grodzka, Bodzęta, Minicz, Matyszczak, Sobczak

Energa MKS: Kucharska, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Andrzejczak, Raczyńska

Stan rywalizacji (do 3. zwycięstw): 3-1 dla Energi MKS. Awans: Energa MKS.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama