Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 06:59
Reklama
Reklama
Reklama

Poprawia się stan Michalinki!

Michalinka Binek nabiera sił. Jej stan jest na tyle stabilny, że specjaliści zdecydowali na przeniesienie dziewczynki z intensywnej terapii na oddział kardiologii. Walka o życie i zdrowie Misi trwa już od kilku miesięcy, a to wiąże się ze sporymi kosztami. Dzielną wojowniczkę można wesprzeć, przekazując na jej leczenie 1% swojego podatku.
Poprawia się stan Michalinki!

W minioną środę, 8 lutego Michalinka Binek skończyła dwa miesiące. Nie była jeszcze nigdy na spacerze, a jej cały świat to klinika w Munster i czuli rodzice. Dziewczynka jest bardzo dzielna i ma ogromną wolę życia. W ostatnim tygodniu jej stan znacznie się poprawił. - Lekarze zdecydowali, że zrobiła bardzo duży postęp i może znaleźć się z powrotem na oddziale kardiologii! Witamy ponownie 18-ste piętro! (…)I mimo, że opieka piętro wyżej jest niesamowita, a panie pielęgniarki wkładają całe swoje serca, aby pobyt na "intensywnej terapii" nie kojarzył się dzieciom źle, to mamy nadzieję, że nie wrócimy tam podczas obecnego pobytu w Münster. Widzimy się na 19-stce dopiero za kilka miesięcy! Dziękujemy Wam nasi Kochani, bo to dzięki Wam Miśka jest teraz z nami, a my możemy patrzeć jak się uśmiecha, jak próbuje wkładać całe piąstki do buzi, a jednym spojrzeniem potrafi pokolorować cały świat, choćby był tylko w odcieniach szarości. Trzymajcie kciuki i zmówcie paciorek za tą dzielną 2-miesięczną Wojowniczkę! – napisali na facebooku rodzice Michalinki.

Dwa miesiące - trzy operacje i zabieg

Droga do stabilizacji stanu zdrowia Michalinki była długa i pełna dramatycznych zwrotów. Zaledwie tydzień po narodzinach dziewczynka przeszła pierwszą operację mającą skorygować wadę serca. Operacja się udała. Po kolejnych dwóch tygodniach maluszek musiał przejść zabieg cewnikowania serca. Wydolność malutkiego serduszka dziewczynki raz była dobra, by za chwilę bardzo się pogorszyć. 10 stycznia dziecko przeszło kolejną operację. Tuż po niej rodzice Misi przeżyli chwile grozy. - Pierwsza noc po operacji była dla Michalinki bardzo ciężka. Jej serduszko zaczynało coraz wolniej bić. Wymagała natychmiastowej interwencji lekarzy – pisali rodzice. Następna operacja odbyła się 23 stycznia. Wszystko poszło zgodnie z planem, a od tego czasu stan Misi się stabilizował.

Pomóż Misi w walce

Rodzice Michalinki, Aleksandra i Rafał Binek pochodzą z Rososzycy w powiecie ostrowskim. U dziewczynki, jeszcze w brzuchu mamy wykryto rzadką wadę serca: HLHS - niedorozwój lewej strony serca wraz z hipoplazją aorty. Po porodzie okazało się, że wada serca Michalinki jest jeszcze bardziej rzadka – na tyle, że nie została jeszcze nigdzie dokładnie opisana. Szansą na przeżycie i zdrowie dla maluszka był prof. Malec, który wraz z zespołem specjalistów leczy tego typu wady w niemieckiej klinice. Na poród, opiekę i pierwszy etap operacji korygującej wadę serca potrzeba było 350 tysięcy złotych. Olbrzymią kwotę pochodzącym z Rososzycy w powiecie ostrowskim państwu Binkom udało się uzbierać dzięki nagłośnieniu sprawy i setkom ludzi dobrej woli.

Na razie nie wiadomo, kiedy Binkowie będą mogli zabrać córeczkę do domu. Rodzice martwią się nie tylko o zdrowie córeczki, ale i o to czy starczy im pieniędzy na tak długotrwałe leczenie. Wspomóc ich można, przekazując 1% swojego podatku. Na profilu Serduszko Michalinki można wziąć udział w różnego rodzaju charytatywnych licytacjach.

AG, fot. Serduszko Michalinki/fb

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama