Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:11
Reklama
Reklama
Reklama

Pies dwie godziny spędził zamknięty w aucie. „Zwierząt nie zabija tylko upał, mróz też je zabija”

To nie nasz problem, to nie nasza sprawa – takie słowa miała usłyszeć kaliszanka, która jak twierdzi informowała policję i straż miejską o psie zamkniętym od dwóch godzin w samochodzie, na mrozie. Służby zaprzeczają, jakoby dostały takie zgłoszenie. Ostatecznie zareagowało stowarzyszenie Help Animals, które znalazło właścicielkę zmarzniętego czworonoga.
Pies dwie godziny spędził zamknięty w aucie. „Zwierząt nie zabija tylko upał, mróz też je zabija”

Sprawę opisuje na swoim fanpage’u właśnie Stowarzyszenie Help Animals:

 „To nie nasz problem”, „To nie nasza sprawa” aż koniec końców „Proszę dzwonić do Help Animals”.... Taką formę pomocy około godz. 23:15 otrzymała kaliszanka, która zauważyła marznącego psa, trzymanego ponad dwie godziny w aucie pod kaliskim szpitalem... Nie rozumiemy za bardzo sytuacji... Latem reagujemy? a.. zimą już nie „Wasza” sprawa ? Duży minus za brak jakiejkolwiek reakcji dla Policji, Straży Miejskiej i kaliskiego Schroniska dla zwierząt...” – czytamy na stronie organizacji (pisownia oryginalna).

Wszystko działo się we wtorek późnym wieczorem. Kaliszanka, która odwiedziła kaliski szpital zauważyła zamkniętego w pojeździe psa. Po dwóch godzinach, kiedy wyszła z budynku zwierzę dalej tam było. – Miała szczęście, że znała jedną od nas z dziewczyn, która jest jej koleżanką i zadzwoniła, bo nie wiedziała co robić. Koleżanka ją poinstruowała, żeby zadzwoniła na policję  i na straż miejską. Obydwie te instytucje odmówiły – relacjonuje Anna Małecka z Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Help Animals. Z kolei schornisko skierowało kaliszankę do Help Animals. Kobieta nie mogąc spokojnie usiedzieć w domu, wróciła z powrotem na parking i stamtąd przyjmowała kolejne instrukcje.  - Wtedy ja zadzwoniłam na izbę przyjęć i tam pani odbierająca bardzo fajnie zareagowała, poprosiła, żeby ta kobieta weszła do środka i razem poszukają tego właściciela – dodaje Małecka. Udało się znaleźć kobietę, która razem z psem odjechała sprzed szpitala.

Anna Małecka podkreśla, że nie chce jej źle oceniać. – Fakt, że stała pod szpitalem ją usprawiedliwia. Nie wiemy, co się stało, może nagła sytuacja. Sądzimy, że w tym ferworze może właściciele nie mieli wyjścia, może nie pomyśleli – mówi. Nie potrafi jednak zrozumieć zachowania służb. - Szkoda tylko, że instytucje, które są powołane do tego aby pomagać obywatelom w różnych trudnych sytuacjach, po prostu ich lekceważą, nie mówiąc już o życiu stworzenia – komentują to animalsi.

Zarówno policja jak Straż Miejska Kalisza zaprzeczają, by w ogóle otrzymały takie zgłoszenie. – Gdyby psu coś zagrażało, na pewno byśmy zareagowali. W takim dniu nie było takiego zgłoszenia – mówi Dariusz Hybś, komendant straży miejskiej.

Izabela Małecka podkreśla, że sprawę nagłośniono na facebooku, by uczulić także mieszkańców na tego typu sytuacje. – Trzeba uświadomić ludziom, że pies po kilku godzinach na mrozie jest tak samo bezbronny. Zwierząt nie zabija tylko upał, mróz też je zabija – dodaje.

MIK, fot. Help Animals  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama