Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 06:03
Reklama
Reklama
Reklama

Podróżnicy wracają do domu. Bus nadal poszukiwany

Nie tak miała skończyć się wielka wyprawa szóstki młodych podróżników. Przed nimi było jeszcze kilkanaście krajów i blisko 3 miesiące przygody. Niestety kradzież busa, którym przemierzali Europę, zniszczyła piękne plany. Mężczyźni podjęli decyzję o powrocie do Polski. Po zielonym Transporterze nie ma śladu. Siła internetu i ludzkiej solidarności jest wielka i być może niebawem uda się zlokalizować pojazd.
Podróżnicy wracają do domu. Bus nadal poszukiwany

- Dzisiejszy dzień chcemy spędzić na poszukiwaniach na własną rękę , pochodzimy po Rzymie i zajrzymy do miejsc, w których jest jakieś prawdopodobieństwo, że bus mógł zostać porzucony. Przeanalizowaliśmy każdą uzyskaną od Was informację, jednak Rzym jest ogromnym miastem, a my poruszamy się na piechotę, dlatego zdecydowaliśmy się na powrót do kraju , w niedziele będziemy w Polsce – piszą podróżnicy na facebooku. Szóstka mężczyzn wróci do Polski autokarem. To jednak nie oznacza, że pogodzili się z utratą ukochanego, kultowego pojazdu, którego własnymi rękoma przywrócili do życia.

Przypomnijmy, w miniony czwartek zielony volkswagen Transporter „trójka” został skradziony z parkingu Lidla w Rzymie. Podróżnicy poszli do sklepu na zakupy. Gdy wrócili po kilkunastu minutach, samochodu już nie było. W środku mieli wszystko: śpiwory, ubrania, część z nich również telefony. - Cała sprawa zgłoszona jest na policję ( która niestety niewiele pomaga) , auto na pewno nie zostało odholowane. Byliśmy również w Polskiej Ambasadzie w Rzymie, gdzie nie usłyszeliśmy niestety pocieszających informacji. Podali nam jedynie lokalizacje podejrzanych miejsc – czytamy na profilu „Dwóch ludzi co się nudzi” na fb. Jak przekazała nam siostra jednego z inicjatorów wyprawy, urzędnicy Ambasady sugerują, że kradzieży mogli dokonać Romowie, którzy często właśnie tego typu pojazdami, busami się przemieszczają.

Podróżnicy są wdzięczni za okazane wsparcie i pomoc. - Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc i zainteresowanie naszą wyprawą , która musiała się zakończyć przez podłość ludzką . Usłyszeliśmy bardzo dużo ciepłych słów. które są dla nas wielkim wsparciem i pocieszeniem. Pozdrawiamy z niezbyt szczęśliwego dla nas Rzymu – piszą mężczyźni.

Maciek i Bartek, właściciele busa mają nadzieję, że dzięki jak najszerszemu rozpowszechnieniu informacji o kradzieży pojazdu, uda się go odnaleźć. Internet i media społecznościowe mają dużą siłę.

Gdyby ktokolwiek coś zauważył lub wiedział, zwłaszcza osoby mieszkające w Rzymie proszony jest o kontakt.

781 880 675

886 699 290

609 039 650

                                                                                                ***

Na pomysł zorganizowania niskobudżetowej wyprawy po Europie zielonym Transporterem "trójką" wpadli dwaj kuzyni z naszego regionu, Maciej Juszczak z Zajączek w gminie Brzeziny i Bartek Frakowski z Racławic w powiecie ostrzeszowskim. Do nich dołączyło jeszcze czterech młodych mężczyzn marzących o zobaczeniu całego Starego Kontynentu. O ich planach tuż przed wyjazdem pisaliśmy TUTAJ.  Polskę opuścili 30 maja. Plan podróży zakłada odwiedzenie 27 państw, czyli przejechanie około 30 tysięcy kilometrów.  Trasę zamierzali pokonać w 4 miesiące. Szło im dobrze, choć z problemami. O postępach w ich podróży pisaliśmy TUTAJ.  Obecnie dotarli do Włoch i przebywają w Rzymie, gdzie spotkała ich tak przykra sytuacja. Zobaczyli już: Czechy, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Grecję, Albanię, Chorwację i Słowenię.Trzymamy kciuki, by zły sen o kradzieży ukochanego, własnoręcznie wyremontowanego samochodu szybko się skończył i by młodzi podróżnicy mogli ruszyć na zwiedzanie kolejnych krajów.

AG, fot. Dwóch ludzi co się nudzi/fb


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 20°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama