Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 13:16
Reklama
Reklama
Reklama

Motocyklem bez uprawnień

Bez prawa jazdy i tablic rejestracyjnych pojazdami po drogach publicznych jeździć nie można. Za nic przepisy miał 27 – letni motocyklista, który został zatrzymany przez policjantów do kontroli na ulicy Nowy Świat. Skończyło się na mandatach, a jego jednoślad został odholowany.
Motocyklem bez uprawnień

Mundurowi, którzy w środę wieczorem patrolowali ulicę Częstochowską zwrócili uwagę na motocykl bez tablicy rejestracyjnej. Po zatrzymaniu kierującego na ulicy Nowy Świat okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania motocyklem. -  Funkcjonariusze ustalili w policyjnych systemach informatycznych, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy kategorii A. Za brak uprawnień danej kategorii policjanci drogówki nałożyli na 27-latka mandat karny w wysokości 300 zł. Ponadto został ukarany mandatem za brak tablicy – informuje sierż. sztab. Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Dodatkowo motocykl został obligatoryjnie usunięty z drogi na koszt właściciela.  27-latek będzie zobowiązany do pokrycia kosztów holowania oraz parkingu strzeżonego, na którym znajduje się jego jednoślad.

MG, fot. KMP Kalisz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 34°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama