Konkurs adresowany jest do dzieci do 7. roku życia. „Laurki” powinny być przygotowane w minimum 3-osobowych zespołach. - Sposób doboru grupy nie jest dla nas istotny – mogą to być dzieci z jednego podwórka, przedszkola, rodzeństwo czy kuzynostwo – mówi Łukasz Jaskóła, specjalista ds. promocji i komunikacji Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. - Zespołowość pracy ważna jest dla nas z dwóch powodów. Po pierwsze, nie jest to konkurs, w którym chodzi nam głównie o walory artystyczne czy indywidualne zdolności uczestnika, lecz raczej o burzę mózgów, radość z pracy w zespole i wspólną zabawę podczas tworzenia. Po drugie, główna nagroda w konkursie również jest zespołowa, a nie indywidualna - dodaje.
Nagrodą jest zaproszenie na próbę generalną najbliższej premiery, spektaklu dla dzieci „Siostra i cień” autorstwa Joanny Gerigk. Dodatkowo organizatorzy przyznają również wyróżnienia. - Nie zależy nam na tym, by „laurka” miała formę tradycyjnej kartki z życzeniami. Oczywiście – jeśli dzieci tak zadecydują – może to być kartka, ale może być to również nagranie piosenka, wierszyk czy ciastka. Wszystko zależy od wyobraźni dzieci – podkreśla Łukasz Jaskóła.
Na prace Teatr czeka do 4 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 kwietnia, podczas otwarcia wystawy pokonkursowej, na którą zaproszone zostaną wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. Do prac konkursowych należy dołączyć dane dzieci: imię, nazwisko i wiek oraz telefon i e-mail do rodziców lub opiekunów grupy.
MIK, fot. org.
Napisz komentarz
Komentarze