To już trzynaste warsztaty muzyki dawnej, które do Kalisza przyciągają zespoły, wokalistów, instrumentalistów i ich nauczycieli z całego kraju. Obok osób zajmujących się muzyką dawną, przyjeżdżają też młodzi plastycy, którzy przygotowują się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”. - Na warsztaty zapraszamy także nauczycieli muzyki, którzy zamierzają organizować zespoły muzyki dawnej i uczestniczyć z nimi w przyszłości w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” – mówi Grażyna Dziedziak, prezes Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum". – Warsztaty dają m.in. możliwość poszerzenia repertuaru, umiejętność interpretowania utworów czy integrację sztuk.
Dlatego na uczestników czekają zajęcia z zakresu emisji głosu, prowadzenia zespołów wokalnych i chórów kameralnych oraz interpretacji utworów dawnych, zajęcia poszerzające umiejętności gry na instrumentach dawnych i zajęcia z instruktorem tańca historycznego. Wszystkie będą prowadzić wybitni znawcy dawnych sztuk oraz jurorzy festiwali, na których te są prezentowane. Także kaliskiej Scholi Cantorum.
Zajęcia warsztatowe odbywać się będą od 6 do 12 lipca w pomieszczeniach Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu.
Podczas warsztatów odbędą się również koncerty muzyki dawnej:
- 9 lipca 2015 ( czwartek ) godz. 19:00 Koncert w Katedrze Kaliskiej
- 10 lipca 2015 (piątek) godz. 19:00 Koncert w Pałacu Podonowskich w Bugaju k/Raszkowa
- 11 lipca 2015 (sobota) godz. 18:00 Koncert w Zamku Książąt Czartoryskich w Gołuchowie
Warsztaty są dofinansowane przez Województwo Wielkopolskie oraz Miasto Kalisz. Współorganizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu.
AW, organizator
Napisz komentarz
Komentarze