Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 07:19
Reklama
Reklama
Reklama

Jest najemca „Pod Muzami” Wiemy, co będzie w tym kultowym miejscu

Jest najemca lokalu po dawnym klubie studenckim „Pod Muzami” przy ul. Bankowej w Kaliszu. Lokal od ośmiu lat stoi pusty, a dawniej był kultowym miejscem dla wielu młodych kaliszan. W tym lokalu już niedługo ponownie usłyszymy muzykę.
Jest najemca „Pod Muzami” Wiemy, co będzie w tym kultowym miejscu

Jak dowiadujemy się w MZBM pojawił się najemca, który podjął się prowadzenia lokalu gastronomiczno – rozrywkowego w tym miejscu. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych zaoferował preferencyjne warunki najmu, tak by ułatwić przedsiębiorcy start w tej lokalizacji. Wiadomo, że nowy klub będzie oferował gastronomię, ale prawdopodobnie reaktywowana tam będzie też scena muzyczna. Otwarcie klubu planowane jest na grudzień br. 

Dawne „Pod Muzami” zamknięto w 2015 roku. Wówczas władze UAM wymówiły umowę ówczesnemu najemcy lokalu. To była informacja wręcz szokująca dla młodych kaliszan, którzy przed klubem ustawiali nawet zapalone znicze. Kaliski wydział UAM próbował potem trzykrotnie znaleźć nowego najemcę, ale bez skutecznie. Uczelnia zrezygnowała z prowadzenia klubu, zwracając lokal do zasobów miasta. Kamienica,  w której znajduje się lokal jest zarządzana przez MZBM.

Jak wiemy nieoficjalnie nazwa nowego lokalu będzie nawiązywać do poprzedniej lub zostanie zachowana dawna nazwa „Pod Muzami”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Joshu 27.10.2023 14:52
Fajnie

Xyz 27.10.2023 00:36
Znów lokatorzy kaminicy będą mieli dostawę darmowych skretow i śmieci pod oknami.Kazda sobota bez odpoczynku i pomysł na medal.Juz jestemy bez multimediow.Na puszkach po piwie zarobimy.A na bojki też mozna bedzie popatrzeć.Super pomysł.

prawdziwy Xyz 27.10.2023 02:37
Jak bedziesz sie dalej podszywal to TY bedziesz mial dostawe innych atrakcji. A oczerniac idz na swojej parafi swoja rodzine bo nikt porzadny na swiat takiego bydlecia nie wydal.

Mieszkaniec Kalisza 27.10.2023 09:27
Jak się mieszka w centrum miasta, to nie można oczekiwać spokoju jak na wsi. Najlepiej wszystko pozamykać , włącznie z ludźmi w domach.

zyx 29.10.2023 00:13
Jeśli masz dzieci to mi ich szkoda! Jak nie masz, to się nie staraj!

Jay 26.10.2023 20:25
Wspomnienia wracają 🤗 super będzie znów tam pójść 💚 poznałem tam moją żonę 💚💚 w 2006 🤩

Sławomir 26.10.2023 16:00
Przepraszam mam 2,06 wzrostu ile mam się schylić żeby tam wejść. To tak będzie takie niskie wejście?

Mec 26.10.2023 18:39
A połknąłeś kij od szczotki że masz problem ze schylaniem?

Michał 25.10.2023 20:57
UAM wypowiedział umowę po to, żeby nie moc znaleźć nowego najemcy?

Xyz 25.10.2023 19:04
"Bez skutecznie"??? 🤭

Punisher 25.10.2023 20:12
🙈

Ktoś 25.10.2023 16:51
Lokal przez 8 lat stał nieużywany, a jak wiadomo taki szybciej niszczeje. Tak szybko zrobią remont, że już w grudniu chcą otwierać? To tylko dobry miesiąc

Pan 25.10.2023 16:37
Czyżby ktoś z miasta po rozum do głowy poszedł ze z tym czynszem to do końca życia tego nie wynajmą. Tylko żeby się nie okazało że przez chwilę będzie ok a potem dowala właścicielowi restauracji taki czynsz że znowu będzie 8 lat nieczynne

Fff 25.10.2023 16:27
Super info

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama