Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 08:37
Reklama
Reklama
Reklama

Biskup kaliski wypowiedział się na temat św. Jana Pawła II

- Bardzo chciałbym, żebyśmy wracali do nauczania Jana Pawła II, aby ono nas kształtowało i abyśmy razem szukali sposobów jak innym pokazać te jego treści ważne dla Kościoła, ojczyzny i całego społeczeństwa – mówi bp Damian Bryl. Biskup Kaliski odniósł się do ostatnich doniesień TVN- u ws. Papieża Polka podczas zebrania Rady Diecezjalnej Instytutu Akcji Katolickiej.
Biskup kaliski wypowiedział się na temat św. Jana Pawła II

Autor: Diecezja Kaliska

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie członków Akcji Katolickiej. To organizacja, która działa w diecezji kaliskiej od 1995 roku. Ma 50 oddziałów parafialnych, a należy do niej ponad 500 członków. Spotkali się oni z biskupem kaliskim, by podsumować swoją działalność za ubiegły rok. 

Nie mogło odbyć się bez komentarza ws. zarzutów wobec św. Jana Pawła II w jednym z reportaży telewizji TVN. Jak wynika z relacji Katolickiej Agencji Informacyjnej i serwisu Diecezji Kaliskiej, bp Bryl nie odnosił się do samych treści przekazywanych przez tę stację, odniósł się  za to do dorobku Papieża Polaka i jego znaczenia w naszej kulturze. 

- Chciałbym zaprosić, aby szukać sposobów, jak innym pokazać wielkość i ważność tej postaci, także tym, którzy dzisiaj próbują podważać jego autorytet. Osoba Jana Pawła wszystkich nas łączyła. Bardzo zależy mi, żeby było w nas uszanowanie tej postaci i pokazywanie jej w dobrym duchu, który jednoczy – mówił biskup kaliski. 

Biskup dodał, że warto teraz wracać do nauczania świętego. 

 -  Bardzo chciałbym, żebyśmy wracali do nauczania Jana Pawła II, aby ono nas kształtowało i abyśmy razem szukali sposobów jak innym pokazać te jego treści ważne dla Kościoła, ojczyzny i całego społeczeństwa – przekonywał duchowny.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Maciej Józef 15.03.2023 12:27
Się ma kuloodporne SERCE ( 13 maja 1981 r)

Lewek1 14.03.2023 22:30
JESTEM WEIRZACYM W BOGA I JEZUSA-KLER XXI WIEKOW-ZAWSZE BYL UWILKANY W POLITYKE,BINES Z MOZNYMI TEGO SWIATA.WIEDZIAL DOBRZE O WSZYSKIM-A CZY SWIETY?? BIBLIA I JEZUS TO SA WYKADNIE - BOG TYLKO JEST SWIETY.SWIETYCH ROBI KER I LUDZIE-ZADEN SMIERTELNIK NIE BYL I NIE JEST SWIETYM PONIEWAZ W GRZECHU POCZETY,KAZDY JEST GRZESZNYM CZLOWIEKIEM I W GRZECHU UMIERA.AMEN.

WIŚNIA 14.03.2023 18:59
O tym że PAPIERZ wiedział o pedofilii wśród duchownych wiedział cały zainteresowany tym tematem świat.Nie o to tutaj chodzi. Zbliżają się wybory i trzeba jakoś przykryć pisowskie przekręty ,pis zrobił PAPIERZOWI niedzwiedzią przysługę. Wystarczy powiedzieć że PAPIERZ nie mógł postąpić inaczej,ponieważ albo został by otruty, jak wielu Papierzy przed nim albo musiał by rozpędzic cały kler i budować kościół katolicki od podstaw,co jest mało realne. Prawica i część katolików postępując w sposób w jaki postępują pośrednio broni pedofili. W całym tym zamieszaniu wyszła tylko na jaw cała świętobliwość kk. PAPIERZ NICZYM SOBIE NIE ZASŁUŻYŁ ABY WCIĄGAĆ GO W TAK ZESZMACONĄ POLITYKĘ.

Eris 15.03.2023 00:01
Słowo "Papież" pisze się przez "ż" ("z" z kropką nie "rz").

WIŚNIA 14.03.2023 18:27
Do życie: W PO nikt w sutannie nie chodzi ,a świętym w kk może zostać tylko ten ,kto chodzi w sutannie lub w habicie.Wiele osób świeckich zasługuje na świętość,ale świętymi nie będą BO SUTANN ANI HABITÓW NIE NOSZĄ.

Zxczxc 14.03.2023 17:56
Chleba I igrzysk. Jpd.

obserwatot 14.03.2023 17:35
Jan Pawel II niewatpliwie byl osoba wybitna i mial swoje zaslugi. Cale to zamieszanie odnosnie pedofili bierze sie z tego ,ze osoby duchowwne nie maja normalnych rodzin ( zona,dzieci).Chce zauwazyc,ze w kosciele greko-katolickim i ewangelickim ten problem nie wystepuje. Zatem nalezy rozwazyc i zreformowac kosciol katolicki do normalnosci i osoby duchowne zaloza rodziny i problem pedofili zniknie .

Maciej Józef 15.03.2023 11:23
Może, i nie występuje , ale za to są w kościele greko-katolickim i ewangelickim i inny rozwody i co w tedy?

Jożef Razinger 14.03.2023 16:01
Po, pierwsze - ,, Kościół jest JEGO, a nie wasz''. Po, drugie - ,,Kościół i jego mury nie mają gwarancji wieczności''. Po, trzecie -chemia nie da ci wolności

Józef Razinger 14.03.2023 15:58
Po pierwsze - ,, Kościół jest JEGO, a nie wasz! " . Po drugie - ,, Kościół nie ma gwarancji wieczności''.

mieszkaniec 14.03.2023 15:14
a czemu Fakty Kaliskie usuwają komentarze chcą przypodobać się pedofilom kościelnym czy raczej to zło powinno być zwalczane i społeczeństwo powinno się dowiedzieć jak ich pasterze postępują !!!

Pokolenie JP II 14.03.2023 12:21
Uważam, że kto chce dołożyć JP II to dołoży a kto będzie stał i bronił jego imienia ten to zrobi. Moim zdaniem jeżeli nawet nie ujawniał przypadków pedofilii to działał według ówczesnych standardów. Poza tym nie kojarzę żeby w tamtych czasach jaka kolwiek grupa społeczna (politycy, media, sportowcy itp.) dokonywali samooczyszczenia swojego środowiska. Jeżeli nawet czegoś nie ujawnił to skala zasług a przewinień ma się jak dzień do nocy. Mnie osobiście to co się teraz dzieje pomaga mi widzieć że JP II był tylko człowiekiem. Wybitnym, ale tylko człowiekiem a nie prawie Bogiem jak pewne kręgi go lansowały.

Józef Maciej 14.03.2023 16:15
(,,Sąd? czy Osąd ?'') Pytał śp Ks Józef Tischner. Nie zawsze białe jest białe , a czarne jest czarne. Mamy trzy wyjścia - A' - żądać zemsty na (***okomunie), B'- Dać im szanse, aby to ZŁO, naprawili, albo C'- przebaczyć ( ,,wszystko zrozumieć, to wszystko przebaczyć).

neutralny 14.03.2023 16:30
Uważam że każdy powinien ocenić to jak uważa,JP2 miał ogromne zasługi i tego mu nikt nie zabierze ale podważanie dowodów z tego samego żródła co na Wałęsę,tamte prawdziwe a te nieprawdziwe,trochę to śmieszne.

gość 14.03.2023 11:15
***s://rc.fm/news/kalisz-druga-strona-medalu.html warto poczytać

WiciaNaKocie 14.03.2023 09:07
Każdy wiedział że JP2 wiedział i wtedy było ok. A ja się pytam ilu pedofili jest jeszcze w PO ? Bo jeśli PO zarzuca KK czyny karalne sama musi stać się najpierw czysta a każdy wie że to nie możliwe !

KotPodWicią 14.03.2023 09:26
A ja chciałbym się dowiedzieć ilu pedofilów jest w zjepie i ilu gejów.

kaczka 14.03.2023 10:41
Czy PO ukryła pedofila wysyłając go do innego okręgu? Nie. Zostało zgłoszone do odpowiednich organów ścigania. Następnie sprawca został skazany. Dla dobra dzieci postępowanie sądowe zostało utajnione. JPII ukrywał, a nawet przyjaźnił się z pedofilami.

życie 14.03.2023 13:00
A ja się pytam ilu w Po jest świętymi ? No i jak długo ukrywa to PO a jak długo KK

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama