Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chciał skoczyć z 7. piętra. Policjant złapał go w ostatniej chwili

Gdyby nie natychmiastowa pomoc policjantów, doszłoby do tragedii. W Koninie w jednym z bloków 59 – letni mężczyzna chciał skoczyć z siódmego piętra na klatce schodowej. Policjanci złapali go w ostatniej chwili.

Autor: KMP Konin

Wczesnym rankiem we wtorek policjanci zostali wezwani na interwencję przy ul. Dworcowej w Koninie. Według świadków na klatce schodowej, na 7. piętrze  bloku stał mężczyzna za barierką, grożąc, że skoczy.  Policjanci szybko dotarli na miejsce windą. 

Wychodząc z niej jeden z funkcjonariuszy zauważył mężczyznę, który znajdował się za barierkami. Stał on na metalowym pręcie przecinającym wolną przestrzeń pomiędzy schodami. Mundurowi dosłownie w ostatniej chwili podbiegli do desperata, który pochylił się do przodu, by skoczyć. Oboje zdążyli chwycić go za odzież. Używając siły, wciągnęli mężczyznę za barierki, a gdy się uspokoił wezwali pogotowie.  – informuje konińska policja. 

59 – letni mieszkaniec Konina trafił do szpitala. 


Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. 

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. 

W Kaliszu działa Centrum Interwencji Kryzysowej.

DZIAŁ INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

62-800 Kalisz, ul. Graniczna 1
tel.: 62 757-45-10, wew. 2900

POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111

Szeroki spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl

Bezpłatną, zdalną pomoc psychologiczną udziela również Fundacja Twarze Depresji. Szczegóły na ich stronie - 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 29 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama