Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lokalne specjały najlepsze na Wielkanoc! „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”

Już po raz piąty Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!". Akcja ma na celu promocję i wsparcie lokalnych producentów zdrowej i tradycyjnej żywności oraz restauratorów - członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Wielkanoc w Wielkopolsce to czas szczególny, wyróżniający się wyjątkowymi produktami  oraz potrawami. Żur, barszcz biały, pieczony udziec, chleb na zakwasie czy biała kiełbasa to lokalne specjały, charakteryzujące się wysoką jakością i doskonałymi smakami. 

 W wielkopolskich kulinariach zawsze stawiamy na to, co najlepsze i sprawdzone, doceniając jednocześnie niespotykany smak i jakość. Podczas przedświątecznych zakupów zachęcam do kupowania produktów oraz odwiedzania miejsc oznaczonych charakterystycznym logiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Są godne polecenia  – mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. 

Ułatwieniem dla klientów jest specjalnie stworzona baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą zarówno sprzedaż zdalną, z dowozem do domu jak i oferują odbiór bezpośredni. 

W szerokiej gamie produktów lokalnych znajdują się znane na całym świecie wielkopolskie specjały, takie jak: sery, wędliny, mięso, miody, oleje, przetwory z warzyw i owoców, soki oraz pieczywo. Interesującą propozycję złożyli także wielkopolscy restauratorzy, którzy na zamówienie przygotowują ulubione zestawy obiadowe, pyszne desery i ciasta. Przyjmowane są również zamówienia na przygotowanie dań wielkanocnych typowych dla tradycji wielkopolskich. 

Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl) lub skorzystać z aplikacji na smartphony Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie.

Lista firm w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski:

RESTAURACJE, INNE PUNKTY GASTRONOMICZNE ORAZ OBIEKTY ŚWIADCZĄCE USŁUGI HOTELARSKIE 

MIODY

PIEKARNIE i WYROBY CUKIERNICZE

WARZYWA I OWOCE 

NABIAŁ

WĘDLINY 

OLEJE 

SPRZEDAWCY ARTYKUŁÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH WYSOKIEJ JAKOŚCI I SKLEPY FARMERSKIE 

ROLNICY, OGRODNICY, PRZEDSIĘBIORSTWA RYBACKIE

Zapraszamy na stronę internetową: www.sdk-wlkp.pl oraz do pobrania bezpłatnej aplikacji kodem QR. Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska znajdziecie Państwo również w mediach społecznościowych - na Facebooku oraz Instagramie. 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1030 hPa
Wiatr: 7 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Liczny KrytykTreść komentarza: Za pozwolenie wodnoprawne oczywiście trzeba uiścić opłatę, o kaskę chodzi, w budżecie rekordowy deficyt się szykuje więc za chwilę będziemy mosty rozbierać.Data dodania komentarza: 12.12.2024, 08:05Źródło komentarza: Była kładka, nie ma kładki. „Dzieci tędy chodziły do szkoły”Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Kolego kładka to przynajmniej 1.2 miliona złotychData dodania komentarza: 12.12.2024, 08:03Źródło komentarza: Była kładka, nie ma kładki. „Dzieci tędy chodziły do szkoły”Autor komentarza: KrólikTreść komentarza: Czyli znajomy królika weźmie 600 tys za wykonanie kładki, tak robi się interesy w Polsce.Data dodania komentarza: 12.12.2024, 07:19Źródło komentarza: Była kładka, nie ma kładki. „Dzieci tędy chodziły do szkoły”Autor komentarza: AnjbeatzTreść komentarza: Mam trzydzieści kilka lat i ciężko mi znaleźć kogoś, kto z moich rówieśników (no chyba że był tzw ,,kompotem" i słuchał metalu) nigdy nie był na żadnej z kilku dużych dyskotek w naszym regionie: Mega Hit przy Obozowej, Fiesta Józefów, Fiesta Paruchy - koło Żegocina, Venus Club Ostrów Wlkp, Protektor Lotnicza - Ostrów Wlkp, Protektor Biała - koło Wielunia, Chicago Club Broszki - obok Złoczewa, Magnes we Wtórku, czy choćby potańcówki w Emilianowie na zameczku pod Koźminkiem. Kto zna to środowisko, to wie że jedni przyjeżdżali utopić smutki i odreagować tydzień nauki/pracy, inni poznać dziewczynę/chłopaka (choć to nie najlepsze miejsce), a jeszcze inni sprowokować zadymę i komuś dać ,,w tuki". Ja jeździłem tam dla muzyki i tego klimatu, bo uwielbiam muzykę elektroniczną i uważam że młodzi ludzie powinni rozładować się na dyskotece, zamiast szaleć na drogach i stwarzać niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu drogowego. Bo co piątek i sobotę wieczorem zamiast jechać na dyskotekę, wolą jeździć bez celu po mieście przekraczając normy hałasu i nie pozwalając przy tym odpocząć innym!Data dodania komentarza: 12.12.2024, 00:04Źródło komentarza: Zamyka się kolejna dyskoteka w regionie. „Ostatnia noc”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama