Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie zobaczysz tego gołym okiem – kup Teleskop Celestron na Black Week

Niezmierzone kosmiczne dale fascynują ludzkość od zarania jej dziejów. Gwiaździste niebo przyciągało wzrok mieszkańców Sumeru i Babilonu, fascynowało osiadłych w dolinie Jangcy Chińczyków, zastanawiało uczonych Greków i kapłanów majańskiego boga Hanuba Ku. Olśniewa również nas, ludzi XXI wieku. Dzisiaj posiadamy jednak technologię, która zdumiałaby dawne pokolenia. Jedną z jej zdobyczy są teleskopy firmy Celestron. W tym artykule opowiem trochę o tych cackach i, kto wie, może rozbudzę w Was uśpioną astronomiczną pasję? Niedługo bowiem Black Week, na którym warto dokonać zakupów w sklepie combat.pl! Szczegóły na końcu artykułu.

Teleskopy Celestron – dobra jakość w przyzwoitej cenie

Celestron istnieje od 1960 roku. Ta amerykańska firma produkuje wysokiej jakości teleskopy, tuby optyczne, monokulary, lornetki, mikroskopy. Jej produkty są dobrze znane amatorom astronomii, cieszą się opinią solidnie wykonanych i niezbyt drogich. Zwłaszcza teleskopy astronomiczne, wykonane w technice Shmidta-Cassegraina, zdobyły sobie globalną w zasadzie renomę. I to właśnie temu sprzętowi przyjrzymy się teraz nieco bliżej.

Teleskopy Celestron – dobra jakość w przyzwoitej cenie

Z oferty sklepu combat.pl wybrałem cztery teleskopy Celestron. Rzućmy na nie okiem.

Celestron PowerSeeker 50AZ

Zacznijmy od modelu Celestron PowerSeeker 50AZ. Został on stworzony z myślą o początkujących użytkownikach. Jest to teleskop soczewkowy o maksymalnym powiększeniu 100x, średnicy obiektywu wynoszącej 50 mm i 600 mm ogniskowej. Dobrze sprawdza się podczas obserwacji dziennych. Nocą pomoże dostrzec co jaśniejsze ciała niebieskie. Wraz z teleskopem otrzymamy liczne akcesoria – soczewki Barlowa, nasadkę kątową, statyw, szukacz i trzy różne okulary.

Celestron PowerSeeker 60AZ

Teleskop Celestron PowerSeeker 60AZ to starszy brat wyżej opisanego urządzenia. Tym razem dostajemy obiektyw o średnicy 60 mm i ogniskowej wynoszącej 700 mm. Podobnie jak poprzednik, PowerSeeker 60AZ jest montowany na aluminiowym statywie, co pozwala na wygodne obserwowanie tak nieba, jak i obiektów naziemnych. Wraz z teleskopem otrzymamy zestaw akcesoriów.

Uwaga na marginesie. Szczerze polecam Wam całą linię PowerSeeker – stosunek ceny do jakości jest tu naprawdę korzystny.

Celestron AstroMaster 114EQ

Trzecim z polecanych przez mnie modeli jest Celestron AstroMaster 114EQ. To teleskop zwierciadlany Newtona o maksymalnym powiększeniu 256x. Posiada on zwierciadło o średnicy 114 mm i ogniskową o wartości 1000 mm. Umożliwia to szczegółową obserwację nie tylko Księżyca, ale i planet naszego układu lub plam na Słońcu. Urządzenie zaopatrzono w wyciąg okularowy 1,25", umożliwiający zastosowanie dodatkowych okularów tej wielkości. Celestron AstroMaster 114EQ wykorzystuje montaż paralaktyczny CG-2. Sam teleskop jest lekki i stabilny, łatwy w transporcie. Doskonale nada się do rozmaitych działań „w terenie”.

Celestron Horizon Travel 70 mm

Ostatnim prezentowanym tu  teleskopem będzie Horizon Travel 70 mm. To lekkie i poręczne urządzenie na pewno spodoba się każdemu miłośnikowi plenerowych sesji astronomicznych. Apertura teleskopu wynosi 70 mm, ogniskowa 600 mm. Horizon posiada montaż azymutalny, co umożliwia łatwe poruszanie nim tak w osi poziomej, jak i pionowej. Celestron dorzuca nam aluminiowy statyw, szukacz, wymienne okulary oraz, uwaga, plecak. Ten ostatni znacznie ułatwi przenoszenie teleskopu i zminimalizuje szansę na uszkodzenie wrażliwej na wstrząsy optyki.

Combat, teleskopy i Black Week

Na zakończenie wspomnę jeszcze o combatowym Czarnym Tygodniu w 2021 roku. Akcja promocyjna zacznie się 21.11., potrwa do 29.11. Jeśli więc szukacie czegoś związanego z obserwacją, militariami i survivalem, zajrzyjcie na combat.pl. Zawsze warto zaoszczędzić kilka groszy, czyż nie?  

artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama