KKS nie zwalnia tempa. Wygrał po raz czwarty z rzędu WIDEO

Rośnie forma piłkarzy KKS-u Kalisz. W środę wygrali oni po raz czwarty z rzędu w trwającym okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni Krzysztofa Pawlaka pokonali na wyjeździe trzecioligową Centrę Ostrów Wlkp. 1:0.

Jedyny gol na sztucznej nawierzchni w Ostrowie padł już w 9. minucie. Wówczas lewą flanką pomknął Łukasz Grabowski, po czym zagrał w okolice pola bramkowego. Tam interweniujący obrońca gospodarzy wybił piłkę wprost pod nogi Błażeja Ciesielskiego, który nie zwykł marnować takich prezentów. Skrzydłowy KKS-u mocnym strzałem nie dał żadnych szans Marcinowi Żółtkowi.

Dla przyjezdnych cała pierwsza połowa była bardzo udana i toczyła się pod ich dyktando. Gdyby lepiej celowniki ustawili Konrad Chojnacki, Mateusz Gawlik i Iwelin Kostow to na przerwę kaliszanie schodziliby z kilkubramkowym prowadzeniem. Nieco gorzej radzili sobie w drugich 45 minutach, ale na szczęście żaden z miejscowych graczy nie znalazł sposobu na pokonanie Jacka Kuświka.

Wygrana z trzecioligowcem jest dla „trójkolorowych” czwartym kolejnym triumfem w przerwie zimowej. W najbliższą sobotę podopieczni Krzysztofa Pawlaka, którzy kończą właśnie obóz dochodzeniowy, zmierzą się sparingowo z Białym Orłem Koźmin Wlkp.

Michał Sobczak, fot. i wideo: Norbert Gałązka (kkskalisz.pl)