Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po czym poznać dobre buty?

Obuwie to jeden z podstawowych elementów każdej stylizacji. Aby dobrze się prezentowały, powinny być nie tylko estetyczne, odpowiednio dobrane do kreacji, ale przede wszystkim wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Po czym poznać dobre buty?
Po czym poznać dobre buty?

Po czym poznać dobre buty?

Wbrew pozorom zakup nowej pary obuwia to nie lada wyzwanie. Co prawda, na rynku znajdziesz mnóstwo modeli w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach, ale nie każdy z nich jest wart zakupu. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu i po czym poznać dobre buty?

Materiał wysokiej jakości

Wyznacznikiem jakości dobrego obuwia jest materiał, z którego zostały wykonane. Najlepszym rozwiązaniem są modele ze skóry naturalnej, która cechuje się wytrzymałością, trwałością i zapewnia dobrą wentylację. Wiosną i latem świetnie sprawdzą się mokasyny, baleriny oraz sandały.

Z kolei jesienią i zimą warto sięgnąć po botki damskie skórzane, które zapewnią ciepło podczas chłodniejszych dni. Obuwie ze skóry wymagają impregnacji, dzięki czemu będą estetycznie się prezentować i służyć przez lata. Należy je pielęgnować preparatami, które są przeznaczone do konkretnego rodzaju skóry.

Konstrukcja obuwia

Nie bez znaczenia jest również konstrukcja obuwia. Od wielu lat popularnością cieszą się buty klejone. Trudno się dziwić. To zdecydowanie szybsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Klejone buty są znacznie tańsze niż szyte. Niestety są też mniej trwałe. Zdarza się, że do produkcji obuwia użyto słabej jakości kleju i po pewnym czasie chodzenia w butach, zaczną się rozklejać. Warto zainwestować w modele, w których cholewka jest zszyta z podeszwą. Najczęściej stosuje się szycie Blake, charakteryzujące się przyszyciem cholewki jednym szwem do obuwia.

Drugi również popularny typ to Goodyear Welted, gdzie proces szycia buta składa się z kilku etapów, co sprawia, że but jest trwalszy. Podczas zakupu, zwróć uwagę na wykończenie i regularność szwów. Natomiast w przypadku butów klejonych, zobacz czy nie mają one żadnych ubytków. Kupując czółenka lub botki damskie skórzane, zwróć uwagę także na konstrukcję obcasa, która wpływa na komfort użytkowania i trwałość.

Podeszwa

Dobre buty określa również podeszwa, która przez wiele osób jest niedoceniana. To właśnie ona decyduje o komforcie użytkowania. Najlepiej, gdy wykonana jest ze skóry naturalnej. Alternatywę dla niej stanowi tuniskór. To wysokiej jakości rodzaj gumy, stosowany jako materiał do budowy podeszwy, który do złudzenia przypomina skórę naturalną. Cechuje się trwałością oraz walorami estetycznymi. Jego niewątpliwą zaletą jest wodoodporność, dzięki czemu obuwie z taką podeszwą można nosić niezależnie od warunków pogodowych.

Sprawdzony producent

Jeżeli chcesz kupić dobre obuwie, niezależnie, czy są to botki damskie skórzane, czy sportowe fasony, wybieraj modele od sprawdzonych producentów, którzy cieszą się uznaniem i dobrą opinią. Pamiętaj również o tym, że dobrej jakość buty kosztują. Co prawda, cena nie jest wyznacznikiem, ponieważ na rynku dostaniesz kiepskie modele za spore pieniądze.

artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 16°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]