Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak powstają opakowania dla branży chemicznej?

Opakowania do różnego rodzaju chemii muszą niekiedy mieć inne właściwości niż na przykład wiadra spożywcze. Przede wszystkim powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Muszą ponadto chronić przed różnego rodzaju wyciekami, które mogłyby się okazać bardzo niebezpieczne, a także powinny zapewniać łatwość transportu. Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć w przypadku opakowań w branży chemicznej.

Z czego najczęściej produkuje się opakowania chemii?

Różnego rodzaju chemikalia potrafią wchodzić w niebezpieczne reakcje z wieloma surowcami. Czasami kończy się to niebezpiecznymi sytuacjami, w których powstają trujące opary lub można zauważyć wycieki. Aby zabezpieczyć się przed tego rodzaju sytuacjami, trzeba zadbać o właściwe opakowanie chemikaliów niezależnie od ich rodzaju. Metalowe puszki mogą wchodzić z różnymi substancjami w niebezpieczne związki, więc lepiej go nie używać. Szkoło jest zaś materiałem stosunkowo łatwo tłukącym. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie więc lekki i odporny na zniszczenia plastik, szczególnie tworzywa poliolefinowe.

Jak zabezpiecza się plastikowe wiadra do chemii?

W przypadku takich przedmiotów jak wiadra spożywcze wyciek produktów wiąże się jedynie ze stratami finansowymi wynikłymi z utraty produktu. Wiadra do przemysłu chemicznego nie mogą przeciekać, ponieważ wszelkie ubytki mogą okazać się niebezpieczne dla każdej osoby mającej kontakt z pojemnikiem. Należy zatem zadbać o to, by producent opakowań wyposażył je w odpowiednie zabezpieczenia i plomby. Powinny one być trudne do przypadkowego zerwania, a także ściśle przylegające do brzegu. Poza usunięciem ryzyka wycieku, do chemikaliów nie dostanie się też woda, światło ani zanieczyszczenia, które mogłyby mieć wpływ na działanie środków.

W jakich sektorach chemii można wykorzystać plastikowe wiadra?

Plastikowe opakowania mają ogromną zaletę – mogą być wykorzystanie w każdy sektorze chemii. Nadadzą się do chemii gospodarczej podczas składowania środków czystości dla hurtowni oraz na własny użytek. Będą też idealne w przemyśle budowlanym, w ramach którego przechowują masy szpachlowe, kleje czy tynki. Nadają się także w ogrodnictwie, do przechowywania różnego rodzaju środków koniecznych do odżywiania roślin czy na przykład walki ze szkodnikami. Plastikowe opakowania można także wykorzystać w chemii ciężkiej, do której należą masy bitumiczne czy uszczelniacze.

Czy opakowania do chemii mogą pochodzić z recyklingu?

Mimo że opakowania do chemii muszą mieć pewne określone właściwości, to jednak nie spełniają tak restrykcyjnych wytycznych jak pudełka do żywności. Da się w nich zatem wykorzystywać tzw. regranulat, czyli przetworzone tworzywa sztuczne. Mają one właściwości podobne do klasycznego plastiku, a przyczyniają się do przetwarzania zalegających odpadków. Ograniczają także emisję CO2, dlatego są przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem.

W przemyśle chemicznym najlepiej jest korzystać z opakowań plastikowych. Warto wybrać te pochodzące z recyklingu, ponieważ są one lepsze dla środowiska.

artykuł sponsorowany 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama