Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Laserowa korekcja wzroku - poznaj zalety i wady zabiegu

Okulary do Ciebie nie pasują, a codzienne zakładanie soczewek jest uciążliwe? Skorzystaj z możliwości, jakie gwarantuje laserowa korekcja wzroku i pozbądź się źródła dyskomfortu. Sprawdź, na czym polega zabieg, poznaj jego wady i zalety i odzyskaj pełnię widzenia!
Laserowa korekcja wzroku - poznaj zalety i wady zabiegu

Laserowa korekcja wzroku to sposób na zdrowy wzrok!

Laserowa korekcja wad wzroku zdecydowanie należy do najnowocześniejszych metod leczenia wzroku i jest doskonałym sposobem na odzyskanie pełnego zakresu widzenia. Zabieg dedykowany osobom zmagającym się z zaburzeniami widzenia powinien być przeprowadzony (jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania) w przypadku wystąpienia krótkowzroczności, nadwzroczności, powszechnie zwanej dalekowzrocznością, a także - astygmatyzmu oraz starczowzroczności. Do zabiegu kwalifikowani są pacjenci pomiędzy 20., a 60. rokiem życia, a sama laserowa korekcja wzroku polega na wyprofilowaniu rogówki w określony sposób za pomocą lasera. Jakie są zalety i wady proponowanego rozwiązania? Sprawdziliśmy!

Zalety laserowej korekcji wzroku

O laserowej korekcji wad wzroku mówi się coraz więcej. Nietrudno się dziwić - zabieg gwarantujący długotrwałą poprawę jakości widzenia ma mnóstwo zalet. Do najważniejszych zdecydowanie należą krótki czas trwania (maksymalnie kilkanaście sekund) i całkowita bezbolesność. Zabieg wykonywany jest przy użyciu miejscowego znieczulenia, a pacjent przez cały czas ma kontakt z lekarzem. Modelowanie rogówki z wykorzystaniem dedykowanego lasera stanowi bezpieczną alternatywę dla okularów i soczewek, zapewnia swobodę działania i pozwala Ci cieszyć się pełnym polem widzenia. Czy zabieg, który gwarantuje tyle korzyści, może mieć wady?

Laserowa korekcja wad wzroku ma wady? Koniecznie sprawdź!

Bezpieczny i krótkotrwały zabieg zdecydowanie jest dobrym sposobem na odzyskanie pełni widzenia. Niestety - ma swoje wady. Należą do nich brak możliwości wykonania laserowej korekcji wzroku u pacjentów, którzy nie ukończyli 20. roku życia oraz u tych, u których wada wzroku stale się pogłębia.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia laserowej korekcji wad wzroku

Laserowa korekcja wzroku wiążę się także z szeregiem przeciwwskazań, uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu. Poza ograniczeniami związanymi z wiekiem pacjenta oraz progresją wady nie można zapomnieć o przeciwwskazaniach tymczasowych, do których należą karmienie piersią, osłabienie układu immunologicznego, a także - infekcje bakteryjne i wirusowe oraz przeciwwskazaniach trwałych. Do tych ostatnich zaliczamy skazę krwotoczną, choroby serca, choroby neurologiczne, psychiczne i autoimmunologiczne tarczycy, a także - choroby tkanki łącznej.

artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ewa, Kalisz 07.06.2023 18:41
Świetny artykuł, podkreślający znaczenie i efekty laserowej korekcji wzroku. Ja osobiście korzystałam z usług Libermedic i jestem bardzo zadowolona z ich profesjonalizmu i troski o pacjenta. Gorąco polecam.

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 22°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama