Reklama
środa, 24 czerwca 2026 22:58
Reklama
Reklama
Reklama

Jak udekorować stół na przyjęcie urodzinowe dziecka?

Przygotowujesz się do wyprawienia przyjęcia urodzinowego dla dziecka? Kupno prezentu i zamówienie tortu to początek. Przed tobą jeszcze udekorowanie stołu. Nie wiesz jak zrobić? Zobacz nasze porady.
Jak udekorować stół na przyjęcie urodzinowe dziecka?

Dekoracja stołu na przyjęcie urodzinowe dziecka – zastawa stołowa

Wbrew pozorom papierowe talerzyki i kubeczki nie trafiają na urodzinowy stół dlatego, że można je wyrzucić, co na pewno ułatwia sprzątanie. Dużo ważniejsze jest, że są one bezpieczne. Nie ma ryzyka że się potłuką, nawet jeśli spadną ze stołu. Znacznie ogranicza to możliwość skaleczenia się przez dziecko. Ponadto jednorazowa zastawa stołowa sprzedawana jest w niemal nieograniczonej liczbie wzorów i kolorów. Bez trudu uda się wybrać taką, która wpisze się w naszą wizję dekoracji stołu. Dobrym zwyczajem jest zaproszenie dziecka na wspólne zakupy, by samo wybrało sobie talerzyki. Do nich można dobrać kubeczki, widelczyki, serwetki, czapeczki dla gości, kolory świeczek na tort i inne elementy dekoracji urodzinowych.

Dekoracja stołu na przyjęcie urodzinowe dziecka – jaki obrus położyć

Nie ma się co oszukiwać, bez wypadków się nie obędzie. Maluchy w ferworze zabawy zapominają o uważności. Rozlany sok, pokruszone ciasto, krem rozmazany po stole to niemal nieodłączne przypadki towarzyszące urodzinom najmłodszych członków rodziny. Nie ma sensu co chwila strofować dzieci, by uważały. Zepsuje im to zabawę, a jubilatowi dobry humor. Zresztą pohamować dzieci w zabawie wcale nie jest łatwo. Zamiast tego lepiej położyć na stole obrus lub bieżnik plamoodporny. Obrusy plamoodporne bez trudu znajdziemy w sklepach stacjonarnych i internetowych. I wcale nie muszą być białe, choć faktycznie takie znaleźć najłatwiej. Zresztą biały obrus jak najbardziej pasuje na urodziny naszego dziecka. Jeśli obawiamy się, że nie będzie zbyt kolorowo, możemy dodatkowo udekorować stół własnoręcznie zrobionymi dekoracjami.

Dekoracje stołu na przyjęcie urodzinowe dziecka – jak zrobić je samodzielnie

Właściwie niekoniecznie samodzielnie, a przy pomocy małych rączek. Przyjęło się w ostatnim czasie, że urodziny powinny mieć scenariusz. Jeśli wyprawiamy je w domu, jednym z elementów może być właśnie wspólne dekorowanie stołu przed planowaną ucztą. W ruch powinna pójść bibuła lub krepina, papier kolorowy, nożyczki i klej. Dzieci bez trudu wykonają spiralne łańcuchy, które można położyć na stole, zrobią krepionowe pompony, wytną konfetti, którym będzie można zasypać obrus i okolicę stołu. Z kolorowego papieru można zrobić winietki na butelki z napojami lub wizytówki dla małych gości. Zresztą wystarczy poprosić maluchy o pomysły, na pewno będą ich miały sporo.

Dekoracja pokoju na przyjęcie urodzinowe dziecka

Sam stół to nie wszystko – jest ważny, ale nie najważniejszy. Jak już wybierzemy obrus lub obrusy, ustawimy talerzyki i kubeczki, zrobimy miejsce na czapeczki i trąbki dla gości, zastanówmy się, czy części dekoracji (na przykład tych zrobionych przez maluchy na początku przyjęcia) nie da się wykorzystać do udekorowania pozostałych części pokoju dekoracje można przypiąć np. na zasłony lub firanki gotowe. Wbrew pozorom nie zajmuje to wiele czasu, a może sprawić, że wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru.

Jeśli robimy urodzinowe przyjęcie z motywem tematycznym, dekoracje stołu i pokoju muszą być bardzo starannie przemyślane. Wówczas nie są one gestem dobrej woli, ale wręcz obowiązkiem.

artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 5 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Xxxx Treść komentarza: Rumcajsa się pozbył ale została jeszcze mataczowa że starej ekipy, która nie jednego już dyrektora owinęła sobie koło własnego palca Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:09 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: KKP Treść komentarza: A kto to tam się czai za kołaciną z lewej troszke na tyłach? Co to za gagatek i czy ma cos do powiedzenia o tym smrodzie w szpitalu? Taki trochę bodigard rudego tylko jakieś 50 cm za niski jak na bodigarda XD Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:48 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: Hans Treść komentarza: *** gówna Ukraińkie i inne nacje ,to tylko swołocz Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:46 Źródło komentarza: ,,𝑺𝒛𝒖𝒌𝒂𝒎𝒚 𝒌𝒐𝒄𝒉𝒂𝒏𝒆𝒌 𝒛𝒂 𝒑𝒊𝒆𝒏𝒊ą𝒅𝒛𝒆''. Obcokrajowcy tak zaczepiali 11-latki Autor komentarza: efka Treść komentarza: POWIEM TAK --- W SZPITALACH OD ZAWSZE NIGDT NIUE BYŁO DOBRZE . ZAWSZE TRZEBA BYŁO IŚĆ OD LEKARZA PRYWATNIE , BY ZABRAŁ DO SIEBIE NA ODDZIAŁ PACJENTA Z DANA PRZYPADŁOŚCIĄ !!! dalej ---DAWNO POWINNY WRÓCIĆ TZW. KASY CHORYCH I ICH SYSTEM /// PRZESTAĆ LECZYĆ GOŚCI UKRAIŃSKICH --GRATIS I BEZ KOLEJKI !!! ---CO DO LEKARZY ---- PRZESADZAJĄ --- PRZECIEŻ STUDIA MEDYCZNE SĄ W PILSCE NIE PŁATNE --WIEM ,ZE TO SA NAJDROŻSZE STUDIA NA ŚWIECIE --W USA , CZASEM , CAŁE RODZINY SIE SKLADAJA NA STUDIA DLA KREWNIAKA . W POLSCE STUDENCI MEDYCYNY UCZA SIĘ Z PIENIĘDZY POLSKIEGO PODATNIKA , A PO SKONCZONYCH STUDIACH , CHCĄ ZARABIAĆ DUŻO --CZĘSTO WYJEŻDŻAJĄ NA ZACHÓD ---POWINNI ODPRACOWAĆ W POLSCE PRZYNAJMNIEJ 5 LAT . TAKIE JEST MOJE ZDANIE ----A POZA TYM , KIEDYŚ LEKARZA PRZEDE WSZYSTKIM BYŁ CZŁOWIEKIEM ,ONI BYLI KIEDYŚ SKROMNIEJSI ... DZIŚ ----JO SEM PON !!! A RESZTA TO TAKIE NIC !!!!!!!!!!!!!!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama