Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Startuje Fundusz Obywatelski

Jeszcze w marcu rozpoczną się otwarte spotkania, podczas których składane będą propozycje zadań do Funduszu Obywatelskiego. Po ich zweryfikowaniu zostaną przekazane przez podmioty uprawnione do Kancelarii Rady Miejskiej. To zarys pierwszego etapu realizacji Funduszu Obywatelskiego, który właśnie się rozpoczyna.
Startuje Fundusz Obywatelski

Otwarte dyskusje będą organizować podmioty uprawnione do składania wniosków - rady osiedli i sołectwa Kalisza, kluby radnych Rady Miejskiej Kalisza, Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza, Miejska Rada ds. Osób Niepełnosprawnych i Rada Pożytku Publicznego. Podczas tych spotkań mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły na zadania, które mogłyby być zrealizowane w ramach Funduszu Obywatelskiego czy inaczej Budżetu Partycypacyjnego. Prawo takie przysługuje wszystkim kaliszanom i wszystkim działającym na terenie naszego miasta organizacjom. Wartość każdego z nich nie może przekraczać 500 tysięcy złotych. Wśród proponowanych zadań mogą znaleźć się nie tylko inwestycje, ale także dokonywanie zakupów, organizacja wydarzeń czy realizacja programów.

Każdy z podmiotów uprawnionych będzie mógł złożyć określoną liczbę propozycji. Po jednej składać mają rady osiedli i sołectw oraz kluby radnych, po trzy Młodzieżowa Rada Miasta i Miejska Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. Radzie Pożytku Publicznego przysługuje natomiast czternaście zgłoszeń. Na podmiotach tych spoczywa obowiązek przeprowadzenia wstępnej weryfikacji merytorycznej zadania oraz spisanie go na specjalnej karcie projektu. Te składane będą do Kancelarii Rady Miejskiej.

Szczegółowy regulamin oraz opis wszystkich etapów realizacji Funduszu Obywatelskiego znaleźć można TUTAJ.

Juliusz Kowalczyk, fot. arch.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 18°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 7 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: GhiTreść komentarza: No nic. Jak tylko tych nieudaczników uda się odsunąć od władzy, to przekieruje się wszystkie pociągi na stację Kalisz i bedą się na niej zatrzymywać. A obwodnicę wykorzysta się dla pociągów towarowych, żeby nie musiały przejeżdżać przez naszą stacje. Tylko ludzi szkoda, bo wyburzonych budynków już nie da się odzyskać.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:24Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: TymoteuszTreść komentarza: Wariant nr 9 był najlepszy dla Kalisza że znikomą liczbą wyburzeń!Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:23Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: Liczny KrytykTreść komentarza: Wiadomo, że Pawliczak nie przyjdzie. Ona pojawia się tylko tam gdzie można zbić polityczny kapitał. Otwarcie jakiejś świetlicy, podpuszczanie mieszkańców przeciwko CPK za rządów PIS-u, to są jej klimaty. Jak trzeba będzie bronić kretyńskiego pomysłu swoich szefów to słów w gębie zabraknie i wyjdzie z niej typowa blondynka.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:08Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: WykolejonyTreść komentarza: Świata ostrzegawcze na tych przejazdach zapalają się często równocześnie z opuszczanie zapor. Tu jest błąd w ustawieniu tego. Proponuję poprawę tego. Najpierw światła przez kilka sekund a poData dodania komentarza: 1.05.2025, 10:01Źródło komentarza: Auto utknęło na torach. Nadjeżdżał pociąg WIDEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama