Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 07:44
Reklama
Reklama
Reklama

Mistrzowie Węgier już w Kaliszu. W czwartek pokazowy mecz z Energą MKS

Jedna z czołowych europejskich drużyn w piłce ręcznej, MOL-Pick Szeged zameldowała się w Kaliszu. Mistrzowie Węgier rozegrają w Arenie dwie towarzyskie potyczki. W czwartek na ich tle sprawdzą się szczypiorniści Energi MKS.
Mistrzowie Węgier już w Kaliszu. W czwartek pokazowy mecz z Energą MKS

Ekipa z Szeged to uznana marka w europejskim handballu. W Lidze Mistrzów występuje nieprzerwanie od sezonu 2003/2004. W ubiegłej kampanii zakończyła udział w tych rozgrywkach na 1/8 finału, a rok wcześniej na ćwierćfinale. W 2014 roku sięgnęła po Puchar EHF. To także świeżo upieczony mistrz Węgier, który przerwał 11-letnią hegemonię drużyny z Veszprem. Kapitanem MOL-Pick jest znakomity szwedzki rozgrywający Jonas Källman, a ponadto w składzie drużyny znajdują się takie gwiazdy, jak chorwacki bramkarz Mirko Alilović, hiszpański rozgrywający Joan Canellas, pozyskany z PGE Vive Kielce Dean Bombac czy znani z występów w Orlen Wiśle Płock Marin Sego i Dmitrij Żytnikow. Wszyscy oni wystąpią w Arenie, bo trener Juan Carlos Pastor zabrał do Kalisza najmocniejszy skład. - Każdy mecz w okresie przygotowawczym jest dla nas ważny, również spotkania w Kaliszu. Chcę sprawdzić wszystkich zawodników, którzy są gotowi do gry. Zamierzamy popracować nad obroną, aby była bardziej skuteczna, bo jeśli obrona dobrze funkcjonuje, to wtedy łatwiej jest zdobywać bramki i wygrywać. Do tej pory przygotowania przebiegają bez zakłóceń, mieliśmy kilka drobnych urazów, ale teraz wszyscy są w pełnym treningu - mówi hiszpański szkoleniowiec na łamach oficjalnej strony węgierskiego klubu.

Mistrzowie Węgier zameldowali się w Kaliszu w środę. Do grodu nad Prosną podróżowali przez Wiedeń i Warszawę. W czwartek przed południem mają w planach trening, zaś o 18:00 rozegrają w Arenie pokazowy sparing z Energą MKS. Dla kaliszan będzie to nie lada wyzwanie i zarazem ciekawy sprawdzian. - To naprawdę prestiżowy mecz. Nie każdy ma możliwość zagrania przeciwko takiemu zespołowi. Bardzo się cieszymy, że nam będzie to dane - oznajmił trener kaliskiej drużyny, Paweł Rusek. W naszym mieście team z Szeged rozegra w sumie dwie potyczki. W piątek jego sparingpartnerem będzie Orlen Wisła Płock.

Czwartkowy mecz MOL-Pick Szeged z Energą MKS będzie przedsmakiem emocji, jakie czekają kibiców od piątku do niedzieli. W tych właśnie dniach w hali na Dobrzecu rozegrana zostanie piąta edycja turnieju Szczypiorno Cup z udziałem całej ścisłej czołówki PGNiG Superligi oraz mistrza Ukrainy, Motoru Zaporoże.

Michał Sobczak, fot. fanpage Szczypiorno Cup

***

Kadra MOL-Pick Szeged na towarzyskie mecze w Kaliszu

Bramkarze: Marin Sego, Mirko Alilović, Martin Nagy

Zawodnicy z pola: Mario Sostaric, Pedro Rodriguez, Zsolt Balogh, Jorge Maqueda, Stanislav Kasparek, Dean Bombac, Joan Canellas, Bence Bánhidi, Matej Gaber, Alen Blazević, Richard Bodó, Dmitrij Żytnikow, Nik Henigman, Jonas Källman, Stefan Sigurmannsson, Stefan Sunajko


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama