Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 00:21
Reklama
Reklama
Reklama

Narkotyki poszły z dymem

Ponad 10 kilogramów narkotyków zarekwirowali w ubiegłym roku ostrowscy funkcjonariusze. W Kaliszu – 35 kg. Zabezpieczone środki odurzając, decyzją sądu, podlegają utylizacji.
Narkotyki poszły z dymem

W 2017 roku policjanci z Ostrowa zabezpieczyli blisko 7 kg amfetaminy, ponad 3 kilogramy marihuany, ponad 1050 sztuk tabletek ekstazy i zlikwidowali 5 upraw konopi innych niż włókniste, zabezpieczając ponad 120 krzewów. Dla porównania - w 2016 roku ostrowskiej policji udało się przechwycić 22 kg narkotyków. Akcja była związana z wykryciem m.in. 5 plantacji marihuany, na których znajdowało się łącznie ponad 900 roślin. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

Co się dzieje z narkotykami po ich zarekwirowaniu? - Wszystkie narkotyki, które są zabezpieczone na terenie całego województwa, przewożone są do magazynu Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu i tam przechowujemy je do czasu, aż sąd wyda decyzję o tym, że mogą one zostać zniszczone. Kiedy mamy już pozwolenie z sądu na ich utylizację, przewozimy je do elektrociepłowni w Koninie i tam je spalamy – mówi Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W Polsce nie spotyka się tak wielkich przemytów jak chociażby w Meksyku. Dla przykładu – w 2011 roku jednorazowo spalono tam ponad 130 ton marihuany.

Źródło: infostrow.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 20°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Goo Treść komentarza: No to mamy już drugi zawód-kierowca odbierający opakowania, a pierwszy zawód to mieszkaniec -śmieciarz zbierający puszki i butelki plastikowe. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 15:04 Źródło komentarza: System kaucyjny napędza rynek pracy. Powstał nowy zawód Autor komentarza: Lisek Treść komentarza: A co ma być? Spółka Skarbu Państwa która nie przynosi znaczących dochodów jest idealnym miejscem dla prezesów i dyrektorów bo nikt ich nie ruszy bo i po co.Gdyby zaczęli przynośić znaczące dochody w moment stanowiska były by obsadzone innymi "prezesami".A tak to zarząd czy się opłaca czy nie i tak bierze pensję i ma pewny stołek.Prosta i skuteczna metoda na utrzymanie stołka.Nikomu nie będzie zależeć bo i po co. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Roman Treść komentarza: na zdjęciu dwie panie idą do komunii ,a drugie dwie wróciły z imprezy nocnej. ich ubiory nie świadczą o powadze tej imprezy W ratuszu !!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Rada zdecydowała! Prezydent Kalisza otrzymał wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: Nobody Treść komentarza: Poza tym, co to za przemysł, który tworzy tylko pracę dla ślusarzy, operatorów cnc i tyle, a gdzie biuro, a gdzie umysłowi, no właśnie, taka praca jest w Kanadzie, a nie tu.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:38 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama