Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tak powstał światowy gigant - Nestlé

200 lat temu urodził się Henri Nestlé, założyciel firmy, której częścią jest m.in. kaliska firma Winiary. Twórca międzynarodowego koncernu zaczynał jako asystent aptekarza. Po przeprowadzce do Szwajcarii i usamodzielnieniu się, w 1867 roku zaczął produkcję odżywek dla niemowląt i tym zapoczątkował działalność światowego giganta.
Tak powstał światowy gigant - Nestlé

Obecnie firma Nestlé to 2000 marek, które sprzedawane są w 197 krajach na całym świecie. Od 1994 roku konsorcjum jest także właścicielem firmy Winiary produkującej zupy, kostki bulionowe, galaretki i najpopularniejszy w Polsce majonez. Dziś koncern świętuje 200-rocznicę urodzin swojego założyciela.   

Henri Nestlé przyszedł na świat w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem. Tam też zaczął pracę jako asystent aptekarza. Jego kariera nabrała tempa po przeprowadzce do Szwajcarii, do położonego nad Jeziorem Genewskim miasta Vevey, gdzie do dziś znajduje się centrala firmy Nestlé. - Głównym problemem społecznym tamtych lat była wysoka umieralność niemowląt. Teoretycznie istniało już jedzenie dla najmłodszych, ale jego przygotowanie było bardzo skomplikowane i czasochłonne, a otrzymywanego produktu dzieci zwyczajnie nie chciały jeść. Mleko natomiast było trudne do przechowania i często zanieczyszczone. Henri Nestlé uważał, że kluczowymi składnikami odżywczymi potrzebnymi dzieciom są dobrej jakości mleko, mąka pszenna i cukier. Wierzył też, że aby ułatwić niemowlętom trawienie, skrobia i kwas powinny być usunięte z mąki. Ze szwajcarskiego mleka najwyższej jakości stworzył skondensowane mleko, a mąkę pszenną wykorzystywał do pieczenia twardych biszkoptów. Następnie mielił te biszkopty i łączył z mlekiem, aby uzyskać ostateczny produkt, który nazwał Farine Lactée – można przeczytać o początkach produkcji firmy Nestlé.

Produkt szybko stał się hitem. Firma stworzona przez Henri Nestlé od 150 lat świetnie radzi sobie na rynkach wszystkich kontynentów.  

AW, zdjęcie Nestlé


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 7 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: GajakaknTreść komentarza: Ile zyska ? Jak długo zyska ? Rok dwa? Później wystarczy przestawić zwrotnice na torach i nic nie będzie odbijało na kalisz z PKP bo nie będzie musiało-pojedzie bypassem...tyle w temacie....a domy jak będą wyburzone tak będą....najgorszy wariant KDP jaki może być.....jakby był wymuszony przejazd przez Kalisz jak to było w poprzednim wariancie to chciał nie chciał pociągi jeździłyby przez Kalisz.Ale dla 3 minut zrobili za duże pieniądze obwodnice kolejową która i tak zrujnuje życie mieszkańcom wyburzonych domów a będzie ich tyle samo tylko w innym miejscu miasta .....Data dodania komentarza: 1.05.2025, 09:25Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: GhiTreść komentarza: Dobrze że jest remont wiaduktu na Czestochowskiej i pociągi na całym odcinku od dworca kolejowego do Piwonic jezdzą jednym torem i znaczenie wolniej niż normalnie. I to spowodowało że udało się uniknąć wypadku.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 08:36Źródło komentarza: Auto utknęło na torach. Nadjeżdżał pociąg WIDEOAutor komentarza: FredTreść komentarza: Żaden pajac z PO nie pojawi się!! Zapomnijcie oni nic jeszcze dobrego nie zrobili dla kalisza to samo radni dyrektorzy z nadania złodzieje grzesków !!!!Data dodania komentarza: 1.05.2025, 08:20Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: PolakTreść komentarza: jechali walczyć, a tu taki pech. Może znajdą się dobrzy ludzie i kupią im nowe moto, żeby dojechali w końcuData dodania komentarza: 1.05.2025, 08:11Źródło komentarza: Zderzenie dwóch motocykli. Jechało dwóch Ukraińców i nastolatka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama