Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak przygotować ładunek do transportu drobnicowego?

Transport drobnicowy od lat zyskuje na znaczeniu i się rozwija. Nic dziwnego – stanowi konkurencyjną, szybką i ekonomiczną metodę transportu mniejszych przesyłek.
Jak przygotować ładunek do transportu drobnicowego?

Rok 2016 był rekordowy na rynku transportu drobnicowego. Obsłużono wówczas ok. 1,5 mln palet. Łączny wolumen zwiększył się aż o 93% w stosunku do roku 2015. Szacuje się, że zapotrzebowanie na logistykę drobnicową będzie w kolejnych latach nadal rosło (źródło: https://biznes.newseria.pl/news/rekordowy-ruch-w,p1912582296). W związku z tym coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: Jak prawidłowo przygotować przesyłkę do transportu drobnicowego?

Zabezpieczenie przesyłki

Firmy spedycyjne, takie jak Matlogistic, mają obowiązek odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę do transportu drobnicowego. Ofertę tej firmy można zobaczyć na stronie http://www.matlogistic.pl/oferta/transport-drobnicowy/. Szczególnie ważna jest kwestia unieruchomienia ładunku za pomocą folii (streczowanie), aby towary nie mogły się spod niej wydostać. Istotną kwestią jest też zapewnienie odpowiedniego współczynnika tarcia między paletą a podłogą naczepy – palety nie mogą się przemieszczać po naczepie, nawet w razie gwałtownego hamowania czy przy ostrych zakrętach. Pomimo bardzo rygorystycznych przepisów regulujących te kwestie, nadawca powinien sam zadbać o zabezpieczenie swojego ładunku. Drobnica przewożona jest przecież na duże odległości, wraz z innymi towarami, w pakietach, workach, skrzyniach czy pudłach. I razem z nimi ulega np. wstrząsom. Co więcej – nie tylko opakowania zbiorcze nie powinny przemieszczać się na palecie, ale także towar nie może poruszać się wewnątrz opakowania jednostkowego. Warto więc umieścić przewożony przedmiot w podwójnym, sztywnym opakowaniu oraz owinąć go dodatkowo folią bąbelkową. Należy też wypełnić wszystkie wolne przestrzenie wewnątrz opakowania – również folią bąbelkową bądź zmiętym papierem pakowym. Na koniec upewniamy się, że opakowanie jest dobrze zamknięte i zaklejone, aby w czasie transportu towar nie wydostał się na zewnątrz.

Odpowiednie oznaczenie

W celu oznaczenia przesyłki sporządzamy list przewozowy, w którym określone będą miejsce nadania oraz odbioru, a także wskazówki dotyczące postępowania z przesyłką. Jest to szczególnie ważne, gdy wysyłamy towary delikatne i podatne na uszkodzenie. Jeżeli są to rzeczy wartościowe, warto pomyśleć także o ubezpieczeniu. Tak przygotowaną przesyłkę można wysłać w drogę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama