Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kaliska „siedemnastka” prowadzi w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”. Głosujemy!

Szkoła Podstawowa Nr 17 uplasowała się na pierwszym miejscu w projekcie „Szkoła Małego Inżyniera”, ale walka w internecie trwa nadal. Stawką są atrakcyjne zestawy nagród, które pomogą dzieciakom w rozwijaniu ich zainteresowań z zakresu robotyki, automatyki i podstaw programowania. Głosowanie trwa do 20 grudnia, wystarczy oddać jeden głos dziennie!
Kaliska „siedemnastka” prowadzi w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”. Głosujemy!

Celem projektu „Szkoła Małego Inżyniera” jest promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Do projektu zakwalifikowały się 203 wielkopolskie placówki, w tym 3 z Kalisza, na które internauci, od połowy listopada, mogą oddawać swoje głosy. Aktualnie na pierwszym miejscu, z ponad 30 tysiącami głosów, znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. dr. Bronisława Koszutskiego. Pozostałe placówki mają 128. pozycję (to Zespół Szkół nr 7 przy ul. Karpackiej i 168 miejsce (Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Pomorskiej.

Nagrody otrzyma 13 finalistów. Szkoły walczą o kompletne i unikatowe zestawy, które dostarczą im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów szkoły. W skład każdego z nich wchodzą: zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjny oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole.

Aby zagłosować, należy wejść na stronę organizatora, wybrać interesującą nas placówkę i kliknąć. Głosować można tylko raz na dobę, do 20 grudnia br.

MIK, fot. arch.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 13°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 21 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Wolę to niż tego drona którego jakiś debil puszcza całymi dniami i co? Czyżby podglądał??Data dodania komentarza: 4.05.2025, 18:38Źródło komentarza: Co lata nad Szałem? Niektórzy mają już dość!Autor komentarza: k2Treść komentarza: KDP bypassem stanowiącym przedłużenie Elektrycznej (widoczna na załączonym planie) rozwala te cenne tereny na dwie części (1/3 i 2/3). Za to jeżeli nie będzie ekranów, to będzie można popatrzeć podziwiając: o, ooo, pan posener, pan Malepszak jedzie, o, ooo, jak szybkooo!!!Data dodania komentarza: 4.05.2025, 18:06Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarczaAutor komentarza: he he heTreść komentarza: TAK - tak jest w tym kraju. NIEUDOLNE służby/organy państwowe w ten sposób tak to sobie tłumaczą...Data dodania komentarza: 4.05.2025, 17:18Źródło komentarza: „Do tragedii brakowało sekundy”. Za kierownicą kaliski posełAutor komentarza: jbkTreść komentarza: kalisz ma duze tradycje w byciu calkowicie niszczonym w trakcie wojen nie mozna od tak przerwac tego wiekowego dziedzictwa wiekszy obszar wiekszy broblem tak wiec wiesz. A tak na serio duza czesc starego kalisza jest zbudowana na starych fundamentach jeszcze starszego kalisza, mile to kiedy czytasz ksiazke 100 letnia a tam sa te same ulice alejki miiejsca |(inaczej ponazywane oczywiscie) ma to swoj urok. nie potrafie logicznie wytlumaczyc dlaczego nie buduje sie wiecej blokow po 30 pieter w kaliszu mie potrafie takze wytlumaczyc dlaczego za m2 placisz 10k czy wiecej i nie potrafie wytlumaczyc kogo na to stac. czy wyczerpalem wszystkie Twoje pytania i watpliwosci ? aha rozrastanie sie w boki nigdy nie jest dobre, przyklad szalego i opatpwka pokazuje jak te plany wyszly. ostrowa nigdy nie anektujemy a co do mniejszych miejscowosci brzydza sie nami jeszcze bardziej niz my nimi....Data dodania komentarza: 4.05.2025, 16:26Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarcza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama