Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie plany rozwoju kaliskiej PWSZ ma nowa rektor-elekt? WIDEO

Ambitne, ale nie przerastające możliwości uczelni - tak można w wielkim skrócie opisać plany rozwoju kaliskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Nowo wybrana rektor PWSZ, prof. nadzw. dr hab. n. med. Magdalena Pisarska-Krawczyk chce postawić między innymi na silny rozwój badań naukowych w jednostce.
Jakie plany rozwoju kaliskiej PWSZ ma nowa rektor-elekt? WIDEO

Pierwsze konkretne kierunki są już wyznaczone: naukowcy PWSZ skupią się między innymi nad radem i radonem i ich szkodliwością dla zdrowia dzieci czy nad przydatnością ozonu w dermatologii. Wartościowe, unikatowe analizy zapowiada również Centrum Dydaktyczne Badań  Kół Zębatych.

Kolejnymi hasłami określającymi wizję rozwoju jednostki pod rządami prof. Pisarskiej-Krawczyk to: uczelnia potrzebna miastu i umocnienie wspólnoty akademickiej. PWSZ w Kaliszu ma być miejscem kompleksowego rozwoju młodego człowieka - pod kątem naukowym, społecznym, kulturalnym. Nowa rektor zapowiada również ściślejszą współpracę z władzami miasta.

Dotychczasowy rektor, prof. Jan Chajda kierował uczelnią przez 8 lat, a związany jest z nią od początku jej istnienia. Po dwóch kadencjach nie mógł już ubiegać się o reelekcję. - Żal się rozstawać. Oddaję uczelnię w bardzo dobrej kondycji. Możemy pochwalić się wieloma sukcesami – mówi nam  prof. zw. dr. inż. Jan Chajda rektor PWSZ w Kaliszu.

A te najważniejsze to między innymi: 9-krotne zwycięstwo w ogólnopolskim rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy” i „Rzeczpospolitej”, a ostatnio Dziennika Gazeta Prawna w kategorii państwowe wyższe szkoły zawodowe, dwie prestiżowe Polskie Nagrody Innowacyjności czy otwarcie Centrum Dydaktycznego Badań Kół Zębatych. Właśnie tą jednostką kierować będzie teraz prof. Chajda – od października zostanie jej dyrektorem.

Rektor-elekt prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk jest doktorem habilitowanym nauk medycznych, ginekologiem-położnikiem, onkologiem, zastępcą kierownika Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierownikiem Pracowni Urodynamiki Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do tej pory była prorektorem PWSZ-u w Kaliszu ds. organizacji uczelni i współpracy z zagranicą. Od 1 września stanie na czele najlepszej państwowej wyższej szkoły zawodowej w kraju.

Prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk to córka wybitnego ginekologa i położnika, profesora Tadeusza Pisarskiego. Przez wiele lat kierował on Instytutem Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym UM. Był jednym z głównych organizatorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, inicjatorem utworzenia kierunków pielęgniarstwo i położnictwo. Od 2002 roku do śmierci w 2010 kierował Instytutem Położnictwa i Pielęgniarstwa PWSZ.

Profesor Tadeusz Pisarski był m.in. prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, szefem Fundacji Polsko-Niemieckiej "Edukacja w położnictwie i ginekologii", członkiem Rady Naukowej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Uczestniczył w wielu kongresach ginekologów, m.in. w Singapurze, Moskwie, Montrealu, Rzymie, Brukseli, Berlinie, Bombaju. Opracował 23 podręczniki i opublikował kilkadziesiąt prac. Zmarł w wieku 82 lat. Był Honorowym Obywatelem Kalisza.

AG, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]