Impreza zaczęła się przy Komendzie Hufca ZHP, a część „spacerową” prowadził tradycyjnie twórca Kaliszobrań dr Piotr Sobolewski, racząc wędrujących licznymi ciekawostkami o ulicy Nowolipowskiej (dawna nazwa Legionów) i górnym odcinku Górnośląskiej. „Swoją” wiedzę o obiektach mijanych (lubo tylko wspominanych) na trasie spaceru dorzucali także kaliszobrańcy. Natomiast gawęda była zbiorowym dziełem druhen instruktorek: Jadwigi Kaźmierczak - Baszczyk, Marii Jankowskiej i Urszuli Góral.
- Nie sposób nie wspomnieć o gościnności pani dyrektor „ósemki” Joanny Zmyślony, która przygotowała dla uczestników Kaliszobrania powitalny napis, wspomniane „ognisko” i opowiedziała co nieco o szkole oraz o prawdziwie harcerskiej atmosferze, która wytworzyła się w końcowej części spotkania. Zebrani utworzyli harcerski krąg i – po odśpiewaniu harcerskiej pieśni pożegnalnej - „puścili” wokół skautową iskrę braterstwa – mówi Piotr Sobolewski.
Kaliszobranie zostało przygotowane przy współpracy z kaliskim Oddziałem TOnZ i zrealizowane dzięki wsparciu Miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą. Kolejna edycja imprezy (16 kwietnia) będzie miała charakter wyjazdowy – informacje o niej będą udzielane i ewentualne zapisy przyjmowane w biurze PTTK przy ulicy Targowej.
RED, fot. Zbigniew Pol
Napisz komentarz
Komentarze