Nietypowa i szczególnie wymagająca interwencja strażaków OSP z powiatu kaliskiego. W rowie melioracyjnym utknął pies. Zaplątał się przez łańcuch, który miał na szyi. W swojej niedoli nie był sam, pilnował go towarzysz, który reagował agresywnie na ratowników.
Dzisiaj, 14:49
Do zdarzenia doszło wczoraj - w sobotę po południu w miejscowości Szadek w gminie Ceków-Kolonia. W rowie melioracyjnym znajdowały się dwa psy.
Jeden z nich był uwięziony w przydrożnym rowie poprzez łańcuch zaplątany w wysoką trawę i nie mógł wydostać się o własnych siłach.
Drugi pies zachowywał się agresywnie, pilnując swojego towarzysza, co utrudniało prowadzenie działań ratunkowych. Po odpowiednim zabezpieczeniu agresywnego zwierzęcia - poprzez rozmowę motywacyjną na temat czekającej przekąski, ratownikom udało się bezpiecznie uwolnić drugiego psa z rowu.
Oba psy zostały zabezpieczone przez lekarza weterynarii Gminy Ceków - Kolonia , a akcję zakończono bezpiecznie - informuje OSP Morawin.
Strażacy proszą o kontakt osoby, które rozpoznają te psiaki. Osobną kwestią jest ustalenie, dlaczego jeden z nich miał na sobie łańcuch i jakie są jego codzienne warunki życia, zwłaszcza w takie upały...
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy. Bądź pierwszy, dodaj swój komentarz.
Napisz komentarz
Komentarze